Reklama

Szkiełko do szkiełka

Mozaika znana od tysięcy lat w tym sezonie wiedzie dekoracyjny prym. Różnorodność barw i rozmaite możliwości aranżacyjne sprawiają, że tym materiałem możemy sprytnie bawić się we wnętrzach. Uczestnicy Festiwalu Wnętrz, który odbył się w Krakowie, chłonęli tę wiedzę, biorąc udział w wykładach i seminariach.

Wielkoformatowe, minimalistyczne płytki ceramiczne zostają, ale tym razem powinny odstąpić nieco miejsca na ścianie mozaice ceramicznej. To ona narzuca temat. I trzeba przyznać, że robi to w realistyczny sposób. Warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem nie tylko w łazience. Motywy, które można z niej ułożyć sprawdzają się zarówno w salonie czy sypialni. 

Warto jedną z powierzchni odciąć od reszty kompozycji. Idealnym miejscem na wykorzystanie mozaikowych trendów jest obudowa wanny lub ozdobienie wnętrza kabiny prysznicowej. 

Reklama

Kompozycje z niewielkich elementów sprawdzają się także na przestrzeni przy lustrze. Ważne, aby nie przesadzić. Pamiętaj, że to wciąż dekor, który nadaje charakter wnętrzu, ma dodać mu lekkości i świeżości. Dlatego architekci stawiają na kontrastowe połączenia. Po sterylnym, skandynawskim wzornictwie czas na ocieplenie wizerunku łazienek.

Zobacz także: 
Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy