Reklama

Reklama

Szyja zdradza nasz wiek bardziej niż dłonie

Wiotczenie skóry szyi jest efektem m.in. utraty wody. Spróbujmy ją więc zatrzymać. Pomogą nam w tym witaminy A, C i E oraz kwasy owocowe AHA. Raz w tygodniu nałóżmy na 15 minut na szyję i dekolt odżywczą maseczkę z dojrzałego banana, słodkiej śmietanki, żółtka i łyżeczki soku z cytryny. Następnie owińmy szyję folią spożywczą.

Młodsza dzięki ćwiczeniom

Zmarszczki na szyi staną się znacznie płytsze i mniej widoczne, jeśli codziennie poświęcimy choćby dziesięć minut na gimnastykę. Leżąc na brzuchu, ułóżmy ręce wzdłuż ciała. Następnie unieśmy tułów, odchylając głowę jak najdalej do tyłu.

Powtórzmy ćwiczenie 10 razy. W takiej samej pozycji splećmy dłonie na wysokości pośladków. Unieśmy głowę oraz górną część tułowia. To ćwiczenie powtórzmy 15 razy.

Uwaga! Nie ćwiczmy zbyt późno, ponieważ intensywny wysiłek może powodować kłopoty z zasypianiem.

Sprężysta i gładka

Do odmłodzenia szyi warto wykorzystać naturalne produkty. Na zwiotczałą skórę doskonale działa zielona herbata. Zawiera alkaloidy, które poprawiają jej napięcie. Jest bogata w witaminy B, K i C, odpowiedzialne za zwalczanie wolnych rodników.

Reklama

Raz w tygodniu zróbmy napinający kompres na szyję i dekolt. Cztery łyżki zielonej, liściastej herbaty zalejmy dwoma litrami wrzątku i zaparzmy pod przykryciem. Gdy napar ostygnie, zmoczmy w nim mały ręcznik i owińmy nim szyję na pół godziny.

Codziennie jędrniejsza

Kosmetyki pomagają przywrócić skórze sprężystość, ale najważniejszy jest regularny masaż. Wykonujmy go codziennie, gdy się myjemy, podczas peelingu i w czasie nakładania kremu lub serum na szyję.

Delikatny ucisk zwiększa produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego, odpowiedzialnych za sprężystość skóry. Bardzo szybkie efekty ujędrniające uzyskamy dzięki masażowi specjalnym wałeczkiem z igłami.

Taki zabieg może zastąpić drogą mezoterapię igłową. Masaż wałeczkiem sprawia, że skóra lepiej wchłania kremy i maseczki. Warto więc używać go bezpośrednio przed aplikacją kosmetyków.

Szybka pomoc

Gdy chcemy szybko wygładzić szyję, wymasujmy ją kostką lodu owiniętą folią spożywczą. Masujmy okrężnymi ruchami od dekoltu do podbródka.

Zobacz także:

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy