Reklama

Reklama

Usta jak malowane

Wybierz czerwoną szminkę – to kolor idealny, zarówno na wielki bal, jak i na skromną prywatkę. Ale wcześniej zadbaj o usta.

Ponętna czerwień

Jaki odcień czerwieni jest dla ciebie najlepszy? Brunetki najczęściej wybierają głęboką, intensywną czerwień, a blondynki - jaśniejszą, koralową. Aby umalowane usta wyglądały idealnie, najpierw wklep w wargi odrobinę nawilżającego podkładu i lekko przypudruj. Użyj pudru sypkiego lub w kamieniu.

Kredką w kolorze takim samym jak szminka obrysuj kontur ust. Jeśli chcesz je powiększyć, linię poprowadź lekko ponad czerwienią warg. Zacznij od środka górnej wargi do obu kącików. Dolną wargę obrysuj od lewej do prawej strony. Gdy konturówka ma odcień zbliżony do koloru szminki, wargi po pomalowaniu ich pomadką wyglądają estetycznie (konturówka nie powinna się odróżniać od pomadki). Gdy obrysujesz już wargi konturówką, pomaluj usta szminką. Wargi wydadzą się pełniejsze (optycznie je powiększysz), jeśli sam środek warg podkreślisz błyszczykiem.

Reklama

Pielęgnuj

Aby usta były jedwabiście gładkie, zimą trzeba je systematycznie odżywiać. Co drugi dzień zrób peeling ust,  np. wcierając w wargi scukrzony miód. Możesz także masować usta miękką szczoteczką zanurzoną wcześniej w płynnym miodzie. Kilka razy dziennie smaruj wargi ochronną pomadką, wazeliną lub lanoliną.

Zrób sama

Wymieszaj starannie łyżeczkę gęstego miodu (może być scukrzony), łyżeczkę żelu z aloesu (lub miąższu z liścia), pół łyżeczki miąższu awokado oraz ćwierć łyżeczki oleju kokosowego. Przełóż do szklanego słoiczka, przechowuj w lodówce. Codziennie wieczorem smaruj usta grubą warstwą balsamu.


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy