Reklama

Welur wraca do łask i święci triumfy w sezonie jesień-zima 2022

Kojarzy się z teatralną kotarą, albo obiciem na wytworne fotele. Gruby, gęsty, mięsisty materiał, jakim jest welur, właśnie przeżywa swój renesans.

I bardzo dobrze, bo wygląda przepięknie. Uszyte z niego płaszcze, sukienki, spódnice, bluzki czy spodnie mają swój wyjątkowy urok.

Niezmiennie kojarzony jest z przepychem, może dlatego, że dawniej welur był zarezerwowany dla królewskich rodzin i możnej szlachty. Niewielu mogło pozwolić sobie na ubrania z niego uszyte.

Welur jest cieńszy od aksamitu, ale też bardziej elastyczny. Należy do tkanin pluszowych, przez co jest niezwykle przyjemny w dotyku. Strukturę weluru porównać można do skórki brzoskwini, która jest niezwykle delikatna.

Reklama

Jednocześnie materiał jest wytrzymały i łatwo się go pierze, nie ma więc obaw, że poplamiona sukienka będzie musiała trafić do pralni - zwykła pralka jej nie zniszczy.

Ciekawie wyglądają też dodatki z weluru - gruby pasek, czy pikowana torebka potrafią przyciągnąć uwagę.

Jesień i zimna to idealne pory na noszenie odzieży z weluru. Chcąc być na czasie z modą, nie bójmy się wrócić do przeszłości. Retro jest teraz bowiem trendem numer jeden.  

Czytaj również:

Księżna Charlene jest poważnie chora?   

Michał "Misiek" Koterski wrócił do Marceliny Leszczak? 

Jak zabezpieczyć hortensje na zimę?

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama