Reklama

​Włosy do ramion - ulubiona fryzura kobiet

Jedną z ulubionych fryzur kobiet są włosy do ramion. To ponadczasowa fryzura, która pasuje kobietom w każdym wieku. Jest nie tylko praktyczna, ale także elegancka i zapewnia wiele możliwości.

Włosy do ramion: Komu pasują?

Włosy do ramion pasują w zasadzie każdej kobiecie, niezależnie od wieku, kształtu twarzy czy typu urody. Z rodzajem cięcia można łatwo eksperymentować tak, jak i z uczesaniem takiej długości włosów. Fryzury o ramion odmładzają i nadają łagodniejszego wyglądu.

Włosy do ramion to najlepszy wybór dla kobiet, które nie chcą drastycznej zmiany długości włosów, a nie mają czasu na codziennie pielęgnowanie i czasochłonne stylizowanie fryzury. Średniej długości włosy będą łatwe w układaniu, pozostawiając przy tym wiele możliwości.

Włosy do ramion: Jakie cięcie wybrać?

Włosy średniej długości można modelować na różny sposób. W modzie są równe, proste cięcia, które sięgają ramion. Ponadczasowym cięciem stał się także klasyczny bob oraz przedłużony bob. Można także postawić na stopniowane cięcie. Plusem włosów do ramion jest, że pasują w zasadzie kobietom w każdym wieku.

Reklama

Jeżeli chcemy optycznie wyszczuplić twarz, to warto dobrać do cięcia grzywkę na bok. Asymetryczna grzywka wysmuklimy twarz. Z kolei, jeśli mamy ostre rysy i chcemy je złagodzić, to warto postawić na klasyczną grzywkę. Zaokrągli ona rysy i delikatnie poszerzy twarz.

Włosy do ramion: Dlaczego warto?

Największą zaletą włosów do ramion jest to, że łatwo o nie zadbać. Nie wymagają one tak zaawansowanej pielęgnacji, jak długie włosy ora nie są tak niesforne, jak krótkie kosmyki. Prezentują się dobrze i są przy tym praktyczne. Nie będą przeszkadzały w codziennych obowiązkach oraz aktywności fizycznej. Włosy do ramion rzadko kiedy zaczepiają się o coś i plączą. Taka długość będzie także odpowiednia przy małych dzieciach, które lubią ciągnąć za włosy.

O włosy do ramion łatwo dbać, ponieważ nie wymagają takie ilości odżywek i kosmetyków, jak długie włosy. Po umyciu szybciej będą wysychały, nawet bez użycia suszarki do włosów. Z kolei będą lepiej się układały od krótkich fryzur, które lubią odstawać w każdą stronę.

Poza tym, włosy do ramion pozostawiają wiele możliwości, gdy chodzi o ich stylizację i uczesanie. Można je bez problemu prostować, falować i kręcić. Średnia długość pozwala także na ich zaplatanie, zbieranie w kucyki i koczki oraz wysokie upięcia. 

Zobacz także:
Cięcie idealne. Odmładzające fryzury dla 50-latek
Cord knot: Ta fryzura to hit Instagrama. Zrobisz ją w kilka minut!!
Postrzępiony lob i warstwowy bob to hit zimy 2021/2022

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: modne cięcia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy