Reklama

Włosy pod czapką

Im bardziej zniszczone są włosy, tym bardziej podatne stają się na elektryzowanie.


Jonizacja w służbie urody

W jonizator wyposażone są suszarki, prostownice, szczotki do układania i do czesania włosów. Jonizator emituje naładowane ujemnie jony, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów. Ale nie tylko. Dzięki jonizacji włosy stają się gładkie, lśniące i zdrowsze. Technologia ta sprawia także, że włosy są miękkie, puszyste i o wiele łatwiej można je ułożyć.

Ocet jabłkowy wygładzi

i włosów używają po myciu włosów octu jabłkowego zamiast odżywki (2 łyżeczki octu jabłkowego na szklankę wody). Takim roztworem spłukuj włosy, by zamknąć ich łuski i zapewnić skórze głowy odpowiednie pH. Ocet jabłkowy można przygotować samemu lub kupić gotowy. Przygotujesz go z 3-4 słodkich jabłek.

Reklama

Pokrój je w całości na kawałki, zalej lekko osłodzoną i przegotowaną wodą. Przykryj gazą i odstaw na 4 tyg. w ciepłe miejsce. Od czasu do czasu zamieszaj. Po miesiącu przecedź, zlej do szklanego szczelnie zamykanego naczynia.

Zdrowe i lśniące

Czapki ze sztucznych włókien powodują nadmierne elektryzowanie włosów. Można temu zaradzić na kilka sposobów. Stosuj antyelektrostatyczne płyny do płukania tkanin i dzianin.

Pamiętaj, że bardziej podatne na elektryzowanie są włosy zniszczone, z rozchylonymi łuskami i przesuszone. By zmniejszyć ich podatność na elektryzowanie, włosy nawilżaj (szampon, maska, odżywka), wygładzaj (jedwab do włosów) i nabłyszczaj (serum). Regenerujący i nabłyszczający olejek arganowy i nawilżające ekstrakty roślinne (aloes) to świetny wybór na zimową pielęgnację pasm.

Więcej porad:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: fryzury
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama