Reklama

Włosy w rozmiarze XXL

Jak zwiększyć ich objętość?

Kosmetyczna pomoc

Używaj "lekkich" preparatów i tych podnoszących fryzurę.

Aby włosy wyglądały na bardziej gęste, nie dopuszczaj do ich przetłuszczenia i przeciążenia. Myj je nawet codziennie szamponem oczyszczającym, do włosów cienkich i delikatnych.

Co dwa tygodnie możesz zastosować odżywkę typu "włos w płynie". Zawiera keratynę (czyli budulec włosa), która wypełnia w nim ubytki i włos staje się grubszy i błyszczący.

Do stylizacji używaj lakierów i pianek. Zawierają polimery, które otulają włosy i sprawiają, że wyglądają na grubsze. Styliści zalecają, by do prostych włosów stosować lakiery, a do kręconych - pianki. Kosmetyki należy równomiernie rozprowadzić na wilgotnych włosach od nasady aż po końce. Lakier warto wyczesać grzebieniem. Włosy będą wówczas nieposklejane.

Reklama

Stosuj kosmetyki unoszące u nasady np. mgiełkę lub spray. Po aplikacji wystarczy wysuszyć włosy suszarką bez czesania, tylko rozgarniając je palcami, trzymając głowę do dołu. Pasma susz "pod włos", dzięki temu jeszcze bardziej się uniosą.

Kolor push-up

Fryzura nabierze objętości, gdy zdecydujesz się na balejaż, rozświetlające pasemka lub po prostu jasne refleksy. Wystarczy wykonać koloryzację jedynie na wierzchnich pasmach włosów, by wydawało się, że jest ich więcej.

Uwaga: Nie popadaj w skrajności. Zarówno bardzo jasny, jak i bardzo ciemny kolor to nie jest dobry pomysł przy cienkich włosach. Platynowy blond sprawi, że włosy "stopią" się z twarzą i będą wyglądały na cieńsze niż są, natomiast czarne będą się odcinać od skóry głowy i bardziej będzie widoczny jej prześwit.

Dobre cięcie

Pixie cut to krótkie włosy z dłuższą grzywką, które są mocno pocieniowane, zmierzwione i pozostawione w lekkim nieładzie.

Fryzura w stylu shag jest na włosy krótkie lub o długości do brody. Ma wiele wariantów, ale jej podstawową cechą są mocno pocieniowane włosy na całej długości. Cieniowanie powinno być wykonane chińskim no-żem. Włosy są wtedy efektownie postrzępione i bardziej puszyste niż obcięte nożyczkami. Podobna, odmładzająca fryzura to chop chop. Nazywa się tak od specyficznego sposobu cięcia, które polega na wystrzępieniu włosów szybkimi, chaotycznymi cięciami.

Long bob - fryzura sięgająca długością włosów do ramion. Jej sekret tkwi w wystrzępionych końcówkach. Włosy układają się warstwami, z tyłu są dużo krótsze, z przodu dłuższe - podkręcone lub wyciągnięte na szczotce.

Sprytnie zakręcone

Wałki, okrągłe szczotki i termoloki - niemal podwajają objętość włosów

Włosów będzie więcej, gdy zakręcisz je na wałki lub termoloki - o mniejszej średnicy, gdy włosy są krótsze, o dużej, gdy są dłuższe. Będą wówczas pofalowane i odbite od skóry. Pasma nawijaj od końcówki po nasadę na 15-30 minut, po tym czasie ściągnij wałki, przeczesz włosy palcami i spryskaj lakierem. Możesz też przed kręceniem nałożyć troszkę pianki.

Gdy nie masz cierpliwości lub czasu do nakręcania wałków, suszenia i modelowania włosów, proponujemy lokówko-suszarkę. Wbrew pozorom łatwo się nią posługiwać - wystarczy kilka razy jej użyć, by dojść do wprawy.

Jak unosić włosy szczotką? Zawijaj wokół niej pasmo, unoś i kieruj strumień powietrza z suszarki ku nasadzie włosów. Grubą, okrągłą szczotką najlepiej modelować włosy dłuższe. Najpierw podsusz włosy, trzymając głowę do dołu. Potem się wyprostuj i wyciągaj je na grubej szczotce, mocno odbijając od nasady. Po wymodelowaniu pochyl głowę i spryskaj włosy od spodu lakierem. Na koniec wystarczy rozczesać je palcami.


Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy