Reklama

Reklama

Za mała sypialnia? Zdradzamy triki

​Urządzenie ciasnej sypialni nie jest łatwe. Trzeba w niej przecież zmieścić łóżko, które zajmie większość miejsca. A gdy jeszcze postawimy w niej szafkę i parę drobiazgów, okaże się, że miejsca wystarczy już tylko na to, by... stać na baczność. Jeśli nie możesz zburzyć żadnej ścianki, pozostaje ci coś innego: powiększyć pomieszczenie optycznie. Zastosuj się do naszych rad, a zobaczysz, że... sypialnia urośnie!

Duże lustro

Optycznie dodaje przestrzeni, nie oszczędzaj więc na nim. W miarę możliwości wybierz jak największe. Najlepiej powieś je poziomo. Lustro dodatkowo doświetli pomieszczenie. '

Rolety i żaluzje

To lepsze rozwiązanie niż zasłony i firanki - nie zabierają miejsca i nie przytłaczają pomieszczenia, pozwalają zagospodarować miejsce koło okna. Unikaj stor, zwłaszcza uszytych z ciemnych, grubych tkanin. 

Światło 

Im więcej, tym lepiej. Nie poprzestawaj na lampkach nocnych. Pamiętaj o lampie wiszącej i stojącej. Im jaśniejsze pomieszczenie, tym wydaje się większe. 

Reklama

Ukryte szuflady

Wybieraj meble z dodatkowymi funkcjami: łóżka z pojemnikami na pościel, pufy ze schowkami itp. Będą wybawieniem, gdy w sypialni zabraknie miejsca na bieliźniarkę albo na komodę. 

Pasy na ścianach

To sprytna sztuczka, żeby dać złudzenie większej przestrzeni. Poziome pasy poszerzą pokój, pionowe - sprawią, że wyda się ciaśniejszy, ale za to wyższy. 

Łóżko z zagłówkiem

Ten element wyposażenia świetnie się sprawdzi w niewielkiej sypialni. Lepszy będzie zagłówek wyściełany, pluszowy, o prostokątnym kształcie. Doda przytulności pomieszczeniu, a także optycznie poszerzy ciasne wnętrze. 

Zobacz także:

Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy