Reklama

Reklama

Zamiast wyrzucać, wykorzystaj

​Starym, niepotrzebnym przedmiotom możesz nadać drugie życie. Np. lekko zdeformowaną gumkę do weków przyszyj do narożników dywanika, a nie będzie przesuwał się po podłodze.

Ochrona przed zarysowaniem

Zabrakło ci filcowych podkładek? Potnij w plasterki niepotrzebny już korek po winie i podklej pod nogi stołu, krzesła - tak zabezpieczysz swą drewnianą podłogę przed porysowaniem. Małymi kawałkami korka można też podkleić rogi ram do obrazów i zdjęć - korek zwiększy tarcie ramy o podłoże i zapobiegnie przekrzywianiu się obrazu. 

Do czyszczenia

Nie wyrzucaj pomiętego kawałka folii aluminiowej (np. w którą owijałaś kanapkę do pracy). Zwiń go w kulkę. Wyczyścisz nią przypaloną patelnię żeliwną. Nie rób tego z patelnią teflonową, bo zniszczysz jej powłokę! 

Reklama

Dla roślin

Ziemia w doniczce szybko wysycha? Ułóż na jej dnie starą gąbkę kąpielową - będzie działała jak zbiornik na wodę, zapobiegnie też "potopowi", jeśli zdarzy ci się podlać roślinę zbyt obficie.

Porządek w szufladach

Na rolkę po papierze toaletowym nakładaj gumki do włosów, które "lubią" się zapodziać - zawsze będziesz je miała pod ręką. Na rolki można też nawinąć zapasowe kable od ładowarek - i tak włożyć do pudełka, a nie będą się plątać i deformować. Z kolei na rolkę po ręczniku kuchennym warto nawinąć wyprasowany bieżnik lub serwetę - tak uchronisz je przed zagnieceniami. 

Proste rozwałkowywanie

Niełatwo zagnieść ciasto tak, aby nie lepiło się do wałka. Unikniesz problemów, jeśli nałożysz na niego kawałek rajstop. 

Do przechowywania

Rzadko używane skórzane i zamszowe przedmioty (np. pasek, buty) najlepiej przechowuj w starych, szczelnie zawiązanych poszewkach na poduszki. Nie zakurzą się i od razu będą gotowe do użycia. 

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy