Biżuteria nazębna. Co warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz?

Biżuteria nazębna znów wraca do łask. Dlaczego tak ją lubimy? Zdecydowanie dodaje naszemu uśmiechowi charakteru, a co więcej rozświetla go. W jaki sposób go założyć i przede wszystkim – jak o niego dbać, aby zachować odpowiednią higienę w jamie ustnej?

Getty Images

Biżuteria nazębna. Co warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz?

Biżuterię nazębną możecie założyć w gabinecie stomatologicznym. Dentysta przytwierdzi wam wówczas do zęba niewielkiej wielkości diamencik lub inną błyszczącą ozdobę. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów nazębnych ozdób, ale do najczęściej wybieranych należą te ze złotego i białego złota w formie kryształków.
Jak wygląda założenie takiej ozdoby? 

Współczesna metoda zakładania biżuterii nazębnej sprowadza się do oczyszczenia zęba i przyklejenia ozdoby na jego płytkę. Do umocowania kryształu używa się płynnych materiałów kompozytowych, które dopasowują się do koloru zęba.
 
Później materiał jest utwardzany światłem niebieskim. Całość zajmuje nie więcej niż 20 minut i jest absolutnie bezbolesne. Piękną ozdobą będziemy mogli się cieszyć maksymalnie do 12 miesięcy, choć może się zdarzyć, że odpadnie ona znacznie wcześniej. Jeśli marzycie o biżuterii nazębnej, koniecznie wybierzcie się do gabinetu stomatologicznego. Zakładana w domowych warunkach może wyrządzić szkodę zębom oraz całej jamie ustnej.
Odpowiednio założona biżuteria nie powinna sprawiać żadnych problemów zdrowotnych. Oczywiście, jedynym warunkiem jest zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Na ozdobie mogą się bowiem kumulować pyłki i bakterie, a tym samym zwiększa się ryzyko próchnicy i chorób dziąseł.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas