Reklama

Reklama

Wakacje dla singli

Nie masz partnera? Marzysz o wspaniałych wakacjach? Nie musisz już "przyklejać się" do znajomych połączonych w pary.

Możesz wyjechać na wakacje dla singli!

Natalia Karboś ma 29 lat, pracuje jako kosmetyczka w jednym z najlepszych salonów w Częstochowie. Jest atrakcyjną, zadbaną kobietą, która nieźle zarabia. Natalia to typowa polska singielka: lubi siebie, swoje życie i swoją pracę Dobrze zarabia i stać ją na różne przyjemności. Ma grono wiernych przyjaciół, ale też zwykłych znajomych. Ma mieszkanie, a ostatnio wzięła samochód na kredyt. Ktoś mógłby powiedzieć, że do szczęścia brakuje jej tylko mężczyzny, ale Natalia jest odmiennego zdania.

Reklama

Chcę się zakochać...

- Jestem często adorowana przez mężczyzn, ale na razie nie chcę się z nikim wiązać. Dlaczego? Na mojej drodze po prostu nie stanął nikt wyjątkowy. Nikt, z kim warto przeżyć całe życie. Nie chcę tracić czasu na przelotne związki, chcę się zakochać! Dobrze mi jest samej, choć wiele osób tego nie rozumie. Dlatego koleżanki próbują mnie swatać, co zawsze przynosi opłakane efekty.

Rok temu znajoma para zabrała mnie i ich przyjaciela na wakacje. Wyjechaliśmy w Bory Tucholskie. Okolica była wspaniała - mało ludzi, czysta woda, piękne plaże i fascynujące lasy.

- Jednak przyznam, że w pewnym sensie te wakacje były dla mnie męczarnią. Przyjaciele na siłę chcieli mnie wyswatać z Rafałem, który w ogóle nie przypadł mi do gustu. On sam też kleił się do mnie i za żadne skarby świata nie chciał zrozumieć, że nic z tego nie będzie! Ciągle dochodziło do jakichś spięć, a ja wcale nie czułam, że odpoczywam.

Natalia popełniła błąd, jednak wyjeżdżając na te wakacje tak naprawdę nie wiedziała, na co się godzi. Może gdyby przed wyjazdem jasno określiła, że nie życzy sobie swatania na siłę, w pełni by skorzystała z wypoczynku? Być może, ale jedno jest pewne - więcej satysfakcji zapewni jej wakacyjny urlop dla singli!

Urlop skrojony na miarę

Obecnie wiele biur podróży oferuje atrakcyjne wakacje specjalnie dla osób, które nie znalazły jeszcze drugiej połówki. Dlaczego warto skorzystać z tych propozycji?

Przede wszystkim, mamy pewność, że spędzimy urlop tak, jak tego sobie życzymy. Organizatorzy szczególnie dbają o to, bo każdy z uczestników wycieczki miał do dyspozycji swój własny, komfortowy pokój. Poza tym, single dostają moc atrakcji, w zależności od tego, jaki rodzaj wypoczynku wybiorą.

Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę objazdową, możesz liczyć na to, że nie będziesz tracić czasu na poszukiwanie najbliższego lokalu, gdzie serwują piwo, lecz poświęcisz się swej pasji - zwiedzaniu. Warto jednak zadbać o to, byś usiadła koło fajnej osoby, z którą nie będziesz się nudzić.

Jak to zrobić? Najlepiej poprosić organizatora, by dał ci miejsce koło... dziewczyny w twoim wieku. Na pewno okaże się, że macie ze sobą wiele wspólnych tematów do obgadania. A na wyrywanie najbardziej apetycznych kąsków przyjdzie jeszcze czas...

Jeśli jednak nie przepadasz za bieganiem za przewodnikiem, który bombarduje cię kolejnymi atrakcjami, możesz wyjechać na wycieczkę o mniej intensywnym programie, która łączy w sobie zwiedzanie, ale też leniuchowanie na plaży czy wieczorne szaleństwa w dyskotece.

Wiele biur podróży organizuje też urlopy stacjonarne. Nie oznacza to jednak stagnacji i ciągłego leniuchowania na plaży. Możesz uczestniczyć w wielu zajęciach, między innymi: fitness na plaży, nauka tańca, nordic walking z instruktorem, rejs statkiem, uczestnictwo w lokalnych imprezach, zabiegi spa, ogniska... Atrakcji jest wiele!

Wakacje z dzieckiem

Jednak dla wielu singli ważna będzie również inna opcja - niektóre biura podróży organizują specjalne wypady dla singli i ich dzieci. Jest to wspaniała okazja do poznania innych osób samotnie wychowujących dzieci. Podczas gdy dzieci spędzają czas na zabawie, kursie fotografii, zajęciach tanecznych, lekcjach nurkowania czy tenisa, rodzice mogą wspaniale spędzić ze sobą czas na spływach kajakowych czy nauce jazdy konnej!

Wakacje dla singli są przeważnie kojarzone z drogimi wyjazdami w egzotyczne strony świata. Jednak wcale tak nie musi być! Możesz podróżować solo, odwiedzając muzea Paryża, świątynie Tajlandii, plaże Brazylii czy zabytki Hiszpanii i przy tym nie wydać fortuny. Dlaczego?

Dzięki specyfice podróżowania singli, możesz płacić znacznie taniej niż w przypadku podróży parami.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na dwutygodniowe wakacje, możesz skorzystać z innej opcji i wyjechać na weekend do jednej z europejskich stolic: Paryża, Rzymu, czy Budapesztu. Koszt podróży... 1200-1500 zł.

A jeśli wolisz polskie krajobrazy, możesz zwiedzić najpiękniejsze zakątki naszego kraju: Puszczę Białowieską, Biebrzę, Nałęczów czy Beskid Sądecki. Tygodniowy pobyt pełen atrakcji z noclegiem w jednoosobowym pokoju kosztuje tylko 1200 złotych!

Swojskie klimaty

Poza tym, wakacje dla singli mają jeszcze jedną ważną zaletę - na takich wyprawach możesz być pewna, że spotkasz ciekawych ludzi. Przede wszystkim, możesz liczyć na towarzystwo osób, które myślą podobnie, których świat wartości jest zbieżny do twojego. Znaczna większość polskich singli nie wiąże się z nikim nie dlatego, że są egoistami, którzy nie potrafią żyć w związku, lecz dlatego, że nie znaleźli jeszcze swojego wymarzonego partnera.

Wakacje dla singli to pomysł na udane wakacje dla każdego, kto jeszcze jest sam. Korzyści są oczywiste - odpoczywasz, regenerujesz siły, zwiedzasz, a przede wszystkim poznajesz masę ciekawych ludzi. Nawet jeśli wśród nich nie znajdzie się ten jedyny, na którego widok serce zaczyna szybko bić, zawsze możesz przecież poznać nowych, ciekawych przyjaciół, którzy doskonale cię rozumieją.

Joanna Bielas

MWMedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy