Reklama

Reklama

Gdy ukochany wyjechał daleko

Zostajesz sama, bo twój partner wyjechał do pracy w innym mieście lub kraju? Widujecie się rzadko? Taka sytuacja może być niebezpieczna dla związku i wymaga szczególnych działań.

Wykorzystaj łączność

Jak najczęściej rozmawiaj z nim przez telefon, jeszcze lepiej przez internet, np. przez Skype'a, byście mogli się widzieć. Opowiadaj mu o wszystkich domowych sprawach, proś o rady, podkreślając, jak są dla ciebie ważne.

Angażuj go w domowe sprawy, by miał wrażenie, że mimo oddalenia wciąż jest z rodziną. Jeśli macie dzieci, dbaj o to, by one także rozmawiały, dzieliły się swoimi problemami i radościami. Dzięki temu nie będziesz się czuła samotna i przytłoczona obowiązkami.

Twórz rytuały

Jeśli widujecie się np. tylko w weekendy, zadbaj o to, by ten czas podzielić na pół. Jedna połowa to załatwienie koniecznych spraw: zakupy, sprzątanie domu, naprawy czy zabawy z dziećmi, a druga to czas tylko dla was.

Reklama

Urządźcie wieczór przy świecach, pójdźcie do kina czy na długi spacer. I proś go o to, by często mówił, że cię kocha. Wyznawanie sobie uczuć i okazywanie czułości jest dla związku w rozłące ważne, bo buduje silną więź.

Życie na gorąco 49/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy