Reklama

Reklama

Aloes. Roślina dla zranionych

Pochodzi z Afryki Południowej i występuje w wielu odmianach. Jej uprawa nie stanowi problemu, dlatego chętnie gości na parapetach naszych domów. Poza funkcją ozdobną, aloes ma szerokie spektrum właściwości m.in: przeciwnowotworowe. Warto wiedzieć, że liście aloesu zawierają: żelazo, magnez, cynk i miedź oraz mangan. Przyznacie, że wachlarz jest szeroki. Jak można wykorzystać roślinę, którą już w starożytności uznawano za cudowną? Oto klika podpowiedzi.

Działanie aloesu:

Związki zawarte w liściach aloesu sprawiają, że ma on silne właściwości przeczyszczające i bakteriobójcze. Wspomaga prace jelit i żołądka. 
Szczególnie polecany jest dla osób, które mają problemy z jelitami. 

Ta afrykańska roślina doskonale sprawdza się przy poparzeniach. Pomaga w zabliźnianiu się ran. Idealnie wspiera regenerację komórek skóry. 

Okłady z aloesu są polecane osobom, które mają problemy z ranami pooperacyjnymi, ale można je także stosować przy zapaleniach oczu i rogówki.

Reklama

Syrop z liści aloesu

Liście aloesu drobno kroimy, przesypujemy do szklanego  naczynia i zasypujemy cukrem. Odkładamy w ciemne miejsce i czekamy, aż puszczą soki. 

Osoby, które cierpią na anemię powinny pić syrop 2-3 razy dziennie ze względu na zawartość żelaza. 

Zobacz także:


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy