Aloes. Roślina dla zranionych

Pochodzi z Afryki Południowej i występuje w wielu odmianach. Jej uprawa nie stanowi problemu, dlatego chętnie gości na parapetach naszych domów. Poza funkcją ozdobną, aloes ma szerokie spektrum właściwości m.in: przeciwnowotworowe. Warto wiedzieć, że liście aloesu zawierają: żelazo, magnez, cynk i miedź oraz mangan. Przyznacie, że wachlarz jest szeroki. Jak można wykorzystać roślinę, którą już w starożytności uznawano za cudowną? Oto klika podpowiedzi.

Ojczyzną aloesu jest Madagaskar
Ojczyzną aloesu jest MadagaskarPicsel123RF/PICSEL

Działanie aloesu:

Związki zawarte w liściach aloesu sprawiają, że ma on silne właściwości przeczyszczające i bakteriobójcze. Wspomaga prace jelit i żołądka. 
Szczególnie polecany jest dla osób, które mają problemy z jelitami. 

Ta afrykańska roślina doskonale sprawdza się przy poparzeniach. Pomaga w zabliźnianiu się ran. Idealnie wspiera regenerację komórek skóry.

Okłady z aloesu są polecane osobom, które mają problemy z ranami pooperacyjnymi, ale można je także stosować przy zapaleniach oczu i rogówki.

Kosmetyki z aloesu doskonale sprawdzają się przy problemach skóry
Kosmetyki z aloesu doskonale sprawdzają się przy problemach skóryPicsel123RF/PICSEL

Syrop z liści aloesu

Liście aloesu drobno kroimy, przesypujemy do szklanego  naczynia i zasypujemy cukrem. Odkładamy w ciemne miejsce i czekamy, aż puszczą soki. 

Osoby, które cierpią na anemię powinny pić syrop 2-3 razy dziennie ze względu na zawartość żelaza.

Zobacz także:

Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas