Reklama

Reklama

Aloes: Sukulent, który leczy

W drogeriach możemy kupić kosmetyki z jego składem. W aptece - specyfiki do picia. Co takiego ma w sobie aloes, że jest wykorzystywany i kosmetyce, i w medycynie?

Jego lecznicze moce były stosowane w starożytnym Egipcie. Po dziś dzień zachowały się malowidła, które przedstawiają aloes jako roślinę nieśmiertelności.

Czy faktycznie pomaga cieszyć się, jeśli nie długim życiem, to przynajmniej dobrym zdrowiem?

Aloes ma szereg właściwości przeciwzapalnych i przeciwskurczowych, stąd jego dobroczynne działanie na jelita. Napój z niego ma działanie oczyszczające - usuwa z organizmu toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Jest pomocny przy leczeniu wrzodów żołądka i bakterii Helicobacter pylori.    

Reklama

Sok z aloesu obniża poziom cukru we krwi, oczyszcza ją i pomaga leczyć alergię.

Nawilżające właściwości rośliny sprawiają, że często jest wykorzystywana w kosmetyce. Zawiera witaminy, minerały i aż 8 enzymów, które sprzyjają kondycji naszej skóry. 

Goi rany

Rozcięty liść aloesu przyłożony na stłuczenie łagodzi je. Taki kompres przyda się dorosłym i starszym dzieciom, nie wolno go stosować u niemowląt i małych pociech, gdyż ich skóra jest zbyt delikatna i może ulec poparzeniu przez roślinę.

Czytaj również: 

Zmarł kultowy polski raper! 

Poruszające wyznanie Ewy Farny!   

Kylie Jenner w skąpym bikini!

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: aloes

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy