Aloes - zbawienie dla skóry
Kojarzy się głównie z rośliną doniczkową. Ma jednak o wiele szersze zastosowanie. Żel z aloesu łagodzi podrażnienia, a sok wspomaga procesy trawienne. Ale to nie wszystko.
Możesz go hodować na parapecie, bo nie ma dużych wymagań. W razie potrzeby będziesz za to mogła sięgnąć po niego w każdej chwili - miąższ z liścia wyciskasz na kłopotliwe miejsce i po krzyku.
Zielona moc
Świetnie działa na włosy. Aloes nie tylko chroni kosmyki i skórę głowy przed promieniami UV, ale sprawdza się też podczas codziennych zabiegów z suszarką i prostownicą. Dzięki swoim właściwościom nawilża pasma i sprawia, że stają się błyszczące. Ułatwia także ich rozczesywanie. Według ekspertów z Noble Health - częste stosowanie aloesu sprawi, że nie będziesz miała problemów z rozdwojonymi końcami włosów.
Jak go stosować?
Gotowy sok z aloesu (bez domieszki cukru) możesz zmieszać z wodą w proporcjach 100 ml aloesu plus 100 ml wody i płukać tym włosy. W roli wcierki możesz użyć też czystego żelu z aloesu. Dzięki temu pobudzisz porost włosów i nawilżysz skórę głowy.
Odmładza i wspiera odporność. Sok z aloesu zawiera przeciwutleniacze, które neutralizują działanie wolnych rodników. To właśnie one są odpowiedzialne za starzenie się organizmu oraz wiele chorób. Sok z aloesu działa przeciwzapalnie, zapobiegając rozwojowi infekcji. Jest źródłem witamin: C, B, E oraz kwasu foliowego. Z jego stosowaniem powinny jednak uważać osoby z arytmią, bo sok z aloesu może zwiększyć ryzyko działań niepożądanych leków oraz doprowadzić do zwiększonego "uciekania" potasu z organizmu.
Wspomaga odchudzanie
Aloes dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i detoksykującym pomaga w walce z nadmiernymi kilogramami. Wystarczy, że sok z aloesu dodasz do wody i wy- pijesz przed śniadaniem - wyjaśniają eksperci z Noble Health. Kuracja powinna trwać około 2 miesięcy.
Nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, leczy wypryski
Najbardziej znanym zastosowaniem aloesu jest pielęgnacja skóry, a zwłaszcza przyspieszenie procesu gojenia opa- rzeń, blizn czy ugryzień owadów. Nie można go jednak stosować na duże, otwarte rany. Trzeba też uważać, bo roślina ta często uczula. Jeśli chcesz skutecznie nawilżyć skórę, przed nałożeniem kremu, możesz najpierw sięgnąć po czysty żel z aloesu.