Reklama

Co oprócz diety, pomaga schudnąć?

Odchudzanie jest procesem, bywa że żmudnym i długotrwałym. Zawsze jednak warto podjąć wysiłek nie tylko po to, by osiągnąć upragnioną sylwetkę, ale przede wszystkim, by wspomóc swoje zdrowie.

Oto trzy rzeczy, które będą twoim sprzymierzeńcem w walce z nadmiarem kilogramów. 

Jedz w towarzystwie

Często jest tak, że pokarmy spożywamy sami, a jeśli już to naszym towarzystwem jest laptop albo telewizor. Nie wiedząc kiedy, porcja znika z talerza, nie mamy świadomości, że w jakim czasie zdążyliśmy ją pochłonąć. Niestety, zazwyczaj jest to krótki czas.

Staraj się spożywać posiłki nie w samotności. Siedząc przy stole z innymi, zawsze będziemy jeść wolniej. Podczas posiłku rozmawiamy, jesteśmy też bardziej zrelaksowani, niż kiedy przeglądamy rzeczy dotyczące pracy.  

Reklama

Ćwiartki talerza

Wyobraź sobie, że twój talerz jest podzielony na cztery ćwiartki. Na jednej z nich powinny znaleźć się białka i tłuszcze (najlepiej bogate w kwasy omega ryby). Pozostałe trzy ćwiartki wypełnij zieleniną czy gotowanymi na parze warzywami.

Oczywiście najlepiej będzie, jeśli przypilnujesz, by z talerza nie wysypywało się jedzenia. Nadmiar bowiem, szkodzi zawsze.  

Miażdż i gryź

Dużo mówi się o tym, że nasz żołądek ma sporo pracy przy trawieniu. Jest to prawdą, ale pamiętać trzeba, że proces trawienia zaczyna się w ustach. Im dokładniej przeżujesz kęs, tym mniej pracy będzie miał twój żołądek. Tak naprawdę przed połknięciem pokarm powinien zostać rozdrobniony na miękką pulpę. W zależności od konsystencji pokarmu, coś musimy gryźć i przeżywać dłużej lub krócej.

Nie spieszmy się zatem. Postawmy na jakość, dla dobra naszego zdrowia.

*****

Chcę pomóc 1 % - Strona Fundacji POLSAT - Jesteśmy dla dzieci

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | zgrabna sylwetka | dieta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy