Reklama

Reklama

Co robić, gdy boli ucho?

Z babcinej apteki.

1. Geranium ulży w bólu

Liść rozetrzyj w palcach, by zmiękł, a potem zwiń w cienki rulonik. Owiń listek w cieniutki wacik i włóż (niezbyt głęboko) w ucho. Zawarte w geranium olejki mają silne właściwości przeciwzapalne, niszczą bakterie i wirusy. Jeśli wolisz, możesz wycisnąć sok z kilku liści geranium i 2-3 krople wpuścić do ucha. Dobre efekty przynosi też zabieg z użyciem oliwy z oliwek. Natłuszcza wyściółkę ucha, niweluje stan zapalny.

2. Świeca poprawi ukrwienie

U nasady ucha umieszcza się specjalną świecę Indian hopi, wykonaną z lnu, ekstraktu miodu i wosku pszczelego (niekiedy ziół). W czasie spalania się świecy wytwarza się podciśnienie, które wypycha z ucha na zewnątrz bakterie i wydzielinę. Metody nie stosuj, jeśli masz uszkodzoną błonę bębenkową.

Reklama

3. Czosnek zabije bakterie

Z małego ząbka odkrój końcówki, by uwolnić olejki eteryczne. Delikatnie włóż ząbek do bolącego ucha. Możesz też rozgnieść czosnek, wycisnąć z niego sok i 2-3 krople zapuścić do środka. Zabieg działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Podobne właściwości ma ugotowana cebula. Lekko ją przestudź i owiń w gazę. Taki ciepły kompres przyłóż do ucha. i pozostaw na 15-20 minut.

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy