Reklama

Reklama

Dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca ma na celu usunięcie z organizmu toksyn, które często powodują spadek energii, osłabienie, problemy z koncentracją, czy zmiany na ciele. Najprostsza dieta oczyszczająca polega na zastosowaniu jadłospisu owocowo - warzywnego.

Dieta oczyszczająca jest bardzo korzystną dla zdrowia dietą. Są jednak ludzie, którzy stosują ją nie tylko w celu detoksykacji organizmu, ale także by szybko schudnąć. Powinna trwać około dwa tygodnie. Codziennie należy wypić szklankę wody tuż przed i tuż po każdym posiłku.

Zasady diety oczyszczającej

Dietę oczyszczającą najlepiej rozpocząć wiosną, by pozbyć się skumulowanych zimą w organizmie toksyn. Warto podstawić w tych dniach na warzywa i owoce, a w szczególności na świeżo wyciśnięte soki. Można częściej chodzić na spacery, czy stosować ćwiczenia oddechowe, która wspomogą proces oczyszczania.

Reklama

Co należy wyeliminować z jadłospisu?

Z jadłospisu absolutnie muszą zniknąć kawa, herbata, alkohol, sól oraz papierosy. Potrawy można przyprawiać ziołami, sosem winegret oraz sokiem z cytryny.

Kiedy nie przechodzić na dietę oczyszczającą?

Okres po chorobie, zatruciu pokarmowym czy przeziębieniu jest niewskazany. Organizm jest wtedy osłabiony i nie należy go jeszcze bardziej męczyć. Podczas detoksu warto zrezygnować z wysiłku fizycznego i prowadzenia samochodu ze względu na możliwe zawroty głowy.

Kto nie może stosować diety czyszczącej?

Kobiety w ciąży, diabetycy i osoby z chorobami nerek nie mogą stosować diety detoksykacyjnej.

Przykładowy jadłospis na jeden dzień kuracji:

- śniadanie - świeżo wyciskany sok z pomarańczy i dwie grzanki,

- drugie śniadanie - banan,

- obiad - duża porcja surówki warzywnej,

- kolacja - porcja gotowanych lub duszonych warzyw, napar z mniszka lekarskiego.

Zobacz także:

Kiełki - dietetyczne supergwiazdy

Dlaczego nie mogę schudnąć?


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: dieta oczyszczająca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy