Reklama

Domowe sposoby na walkę z kleszczami

Ze względu na to, iż zima nie była zbyt sroga, wysyp kleszczy jest o wiele większy niż w ubiegłym roku. Warto pamiętać, że przenoszą one poważne choroby. Między innymi: kleszczowe zapalenie opon mózgowych, boleriozę lub babeszjozę. W jaki sposób bronić się przed tymi stworzeniami?

Warto pamiętać, że ugryzienie kleszcza pospolitego (najpopularniejszego z gatunków) wcale nie oznacza zarażenia jedną z wymienionych chorób. Mimo wszystko warto dmuchać na zimne i zapobiegać z góry atakom kleszczy.

Przede wszystkim nie lubią one zapachów. Kilka kropel rozcieńczonego olejku z trawy cytrynowej, goździków lub tymianku rozpuszczonych w 50 ml oleju roślinnego pomoże odstraszyć insekty.Taka ochrona wystarcza na ok. godzinę. Po tym czasie należy ponowić zabieg.

Kolejnym sposobem na radzenie sobie z kleszczami są zioła. Hitem w tej dziedzinie jest lawenda. Jeśli posiadasz ogród lub balkon to warto zasadzić ją pośród zieleni. Odstraszy nie tylko te pajęczaki, ale również komary i inne niechciane stworzenia, z którymi zmagamy się na co dzień. 

Reklama

Wbrew pozorom te szkodniki odstraszają nie tylko olejki, ale również i herbaty z odpowiednich składników. Jednym z nich jest kocimiętka. Napar ten należy parzyć ok.10 minut i należy go pić kilka razy dziennie. Nie powinny jej spożywać kobiety w ciąży. Kolejna herbata, która skutecznie działa to czystek, który należy wypić kilka minut przed wyjściem na zewnątrz.

Jedzenie czosnku również działa skutecznie, gdyż kleszcze nie lubią jego zapachu. Wpływa on na zapach ludzkiego potu, dlatego ma on działanie odstraszające. Wystarczy już 2-3  ząbki dziennie, aby miały one pozytywne działanie.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy