Reklama

Reklama

Egzotyczny owoc bogaty w błonnik

Spadek masy ciała, zmniejszenie apetytu i redukcja tkanki tłuszczowej w okolicach bioder to kusząca wizja, zwłaszcza gdy zaczyna się lato i gdy z wiekiem coraz trudniej pozbyć się dodatkowych kilogramów.

W poszukiwaniu nowych specyfików, które mają pomóc w odchudzaniu, warto wziąć pod lupę afrykańskie mango. Jest ono od zawsze stałym elementem diety w Kamerunie i Nigerii. A to ze względu na dużą zawartość witamin A i E, które doskonale wpływają na stan naszej skóry oraz zdrowych kwasów tłuszczowych.

Przede wszystkim jednak jest ono bogatym źródłem błonnika, który jak wiadomo wspomaga odchudzanie oraz wpływa na obniżenie złego cholesterolu we krwi. Podobne działanie w zakresie cholesterolu mają jabłka, pomarańcze, figi i nektarynki.

Reklama

Jeśli zależy nam na odchudzaniu, to najważniejszą rolę w afrykańskim mango odgrywa ekstrakt  z pestek. Jego działanie polega przede wszystkim na tym, że hamuje apetyt i na długo zapewnia uczucie sytości.

Zmniejsza też ochotę na tłuste przekąski. Jednak nawet najlepszy specyfik, który ma nam  pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, bez zdrowego stylu życia nie dokona cudów.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje