Reklama

Reklama

Eliksir zdrowia... czy chorób?

Od lat trwa spór zwolenników picia krowiego mleka z jego zagorzałymi przeciwnikami. Która strona ma więcej argumentów?

Jedni namawiają: pij krowie mleko, będziesz zdrów! Inni (np. weganie) ripostują: nie pij, bo będziesz... chory, gdyż wywołuje ono m.in. długotrwałe alergie, wysypki, zapalenie jelita grubego i zatok. No i kto ma rację? Dietetycy uważają, że dzieci do lat trzech nie powinny pić mleka od krowy, bo jest w nim za dużo białka i składników mineralnych dla ich nerek i mogłyby je obciążyć. Jednak ich zdaniem powyżej trzeciego roku życia nie ma specjalnych przeciwwskazań.

Reklama

Z kolei lekarze podkreślają, że krowie mleko to jeden z najbardziej wartościowych pokarmów, bogaty w aminokwasy, mikroelementy i łatwo przyswajalny wapń. Mało tego - najnowsze doniesienia naukowe odkrywają kolejne jego zaletę - wzmacnianie pamięci.

Mleko sprawia, że chudniemy!

Mleko ułatwia też odchudzanie. Ustalili to naukowcy z Izraela, którzy obserwowali trzystu odchudzających się ochotników. Po dwóch latach badań okazało się, że osoby, które spożywały mleko, niezależnie od diety, schudły ok. sześć kilogramów, podczas gdy unikający go "zgubili" tylko trzy kilogramy.


Twoje Imperium
Dowiedz się więcej na temat: mleko | zdrowie | diety | żywienie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy