Reklama

I krew od razu lepiej krąży

Połowa z nas narzeka na marznące stopy i dłonie. I choć myślisz, że taka już twoja uroda, nie lekceważ problemu, gdy pojawią się też inne objawy, takie jak: wzmożona potliwość dłoni i stóp, spadek odporności, drętwienie w kończynach czy "pajączki" na łydkach i udach.

1. Złe krążenie może być objawem kłopotów związanych z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi oraz chorobami serca. Jeśli jednak lekarz nie stwierdzi niczego niepokojącego, zobacz, jak możesz sobie pomóc.
Pogorszenie krążenia krwi często wynika z bezruchu, zwłaszcza gdy masz siedzącą pracę. Dlatego przede wszystkim powinnaś codziennie znaleźć czas na ćwiczenia, i to najlepiej na świeżym powietrzu - wtedy organizm będzie też dotleniony. Zdobądź się chociaż na spacer. Za zimno, za ciemno? W takim razie zamiast korzystać z windy, wybierz schody. Jeśli w pracy dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, rób obowiązkowe przerwy - co godzinę wstań od biurka i pospaceruj przez 5 minut. Poza tym możesz napinać łydki i robić kółka stopami. To też poprawi obieg krwi. W domu natomiast wykonuj np. pionowe nożyce, ale rób to regularnie.

Reklama

2. Rzuć palenie. 90 procent ludzi, którzy mają problem ze złym krążeniem, to palacze. Nikotyna podnosi ciśnienie krwi, co jest dodatkowym czynnikiem wpływającym na złe krążenie. To już wiesz, jaki masz plan na nowy rok.

3. Naprzemienne prysznice ciepłą oraz zimną wodą nie są metodą dla każdego, ale potrafią zdziałać cuda. Pobudzają układ krwionośny i dobrze zacząć od nich dzień. Zimną wodą polewaj się przez kilkanaście sekund, zaczynając od kończyn. Ciepłą wodą - dwa razy dłużej (i dla odmiany, zaczynając od górnych partii ciała).

4. Pij często napar z mniszka lekarskiego. Sprawdza się zwłaszcza przy problemach z krążeniem w nogach.

Zobacz także:


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy