Reklama

Reklama

Jak pozbyć się opuchniętych oczu? Domowe sposoby

Krótki sen, zmęczenie, nieprawidłowa dieta, przepłakana noc, a nawet poważne problemy zdrowotne – przyczyn opuchniętych oczu może być wiele. Istnieją proste sposoby, by szybko pozbyć się obrzęku. Oto niektóre z nich.

Opuchnięte oczy - przyczyny

Opuchnięte powieki, to objaw, który może towarzyszyć różnym schorzeniom. W większości przypadków jest związany z występowaniem alergii wziewnych, rzadziej pokarmowych, czy kontaktowych. W innych przypadkach opuchnięte powieki rano są skutkiem działania czynników środowiskowych bądź substancji chemicznych.

Czytaj także: O czym mogą świadczyć opuchnięte powieki?

Spuchnięte i zaczerwienione oczy mają osoby, które regularnie zaburzają rytm dobowy i nie przeznaczają wystarczająco dużo czasu na nocną regenerację. Może to wynikać jednakowo z zaburzeń snu o różnym podłożu lub ze świadomego nieprzestrzegania zasad rytmu okołodobowego.

Reklama

Rodzaj pracy, szczególnie długie siedzenie przed ekranem komputera, klimatyzowane lub silnie ogrzewane pomieszczenia również mogą przyczyniać się do podrażnienia oka i opuchlizna i swędzenie powiek. Warto wspomnieć o nieprawidłowej diecie, opartej na daniach typu fast-food i wysokiej zawartości sodu, czego skutkiem może być m.in. spuchnięta górna powieka.

Domowe sposoby na opuchnięte powieki

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na złagodzenie opuchniętych powiek są okłady z herbaty. Najlepszym wyborem będzie użycie herbaty zielonej lub rumianku. Okłady z herbaty doskonale radzą sobie również z cieniami pod oczami.

Warto wiedzieć: Jak ukryć cienie pod oczami?

Dużą ulgę przyniesie również masaż kostkami lodu. Należy jednak pamiętać, by kostek lodu nie przykładać bezpośrednio na skórę. Najlepiej owinąć kostki w płócienną chusteczkę i w ten sposób przez kilka minut masować spuchnięte miejsca.

Kolejny sprawdzonym sposobem na spuchnięte oczy jest okład z ziemniaków. Wystarczy zetrzeć jednego ziemniaka na tarce, odcisnąć sok, a powstałą masę rozprowadzić na powiekach. Okład należy zdjąć po 30 minutach, a na koniec umyć twarz w ciepłej wodzie.

Dobrym pomysłem jest również użycie soku ze świeżych ogórków. Waciki nasączone sokiem należy przyłożyć do zamkniętych oczu i nie zdejmować przez 20 minut. Na opuchnięte miejsca można także przykładać bezpośrednio grube plasterki ogórka. 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: opuchnięte oczy sposoby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy