Reklama

Reklama

Kobieca dolegliwość

Prawie połowa kobiet co najmniej raz w życiu miała zapalenie pęcherza. Mężczyźni chorują bardzo rzadko! To typowe kobiece schorzenie, nieleczone może doprowadzić nawet do zapalenia nerek.

Najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza jest przechłodzenie. Choroba objawia się pobolewaniem w dole brzucha i uczuciem pieczenia w czasie oddawania moczu. To typowa kobieca dolegliwość!

Dlaczego kobiety?

Zdaniem lekarzy, winę ponosi... anatomia. Kobieca cewka moczowa jest krótsza i szersza niż mężczyzny (ma ok. 3-4 cm). Nic więc dziwnego, że bakterie błyskawicznie docierają do pęcherza powodując jego zapalenie. Infekcja pęcherza nie jest groźna, ale częste nawroty mogą doprowadzić do niebezpiecznego zapalenia nerek.

Pomóż sobie sama

Przede wszystkim każdego dnia pij co najmniej3 l płynów. Do wody dodawaj sok z cytryny lub łykaj wit. C. Unikaj napojów drażniących drogi moczowe: kawy, czarnej herbaty, alkoholu, mleka czekoladowego i napojów gazowanych. Z tego też powodu, do czasu ustąpienia zapalenia, nie jedz pomidorów, ogranicz cukier i ostre przyprawy. Rozgrzewaj się. Kąp się w cieplejszej wodzie (możesz do niej dodać napar z ziół np. z rumianku i szałwii). Przyłóż ciepły okład na podbrzusze.

Reklama

Jolanta Głodowska

Tele Tydzień 31/2010

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: zapalenie pęcherza | choroby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy