Liść laurowy. Wachlarz zalet

Liść laurowy za swoje właściwości lecznicze został doceniony już w starożytności. W kuchni jest niezastąpiony. Mole nie mają z nim szans. Doskonale sprawdza się jako kadzidło. I to nie koniec zalet tej rośliny.

Liście laurowe działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zwalczają kamienie nerkowe
Liście laurowe działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zwalczają kamienie nerkowe123RF/PICSEL

Wzmacnia włosy 

Płukanka z liści laurowych pobudza wzrost włosów. Co należny zrobić? Pokrusz sześć liści, zalej 1,5 szklanki wody i gotuj na małym ogniu przez kwadrans.Przestudzony płyn wcieraj w skórę głowy pół godziny przed myciem. Aby kuracja pomogła, musisz ją stosować minimum miesiąc.

Wywar z liści laurowych wykorzystaj przy alergiach skórnych. Podpalone liście  uspokajają
Wywar z liści laurowych wykorzystaj przy alergiach skórnych. Podpalone liście uspokajają 123RF/PICSEL

Alergie i stany zapalne skóry 

Wywar z liści laurowych przyspiesza leczenie zmian skórnych. Przemywaj nim twarz z wypryskami lub trądzikiem. Tampon zmoczony w wywarze możesz także przykładać do opryszczki. Jeszcze silniejsze właściwości lecznicze ma olejek laurowy.

Bóle kości

Kąpiel w naparze lub wywarze z tej rośliny łagodzi bóle stawów i mięśni. Wspomaga też leczenie zapalenia oskrzeli. Dwie garście liści zalej trzema litrami wody i gotuj na wolnym ogniu ok. 20 minut. Przecedź i wlej do wanny z wodą. Kąpiel powinna trwać ok. 15 minut.

Laurowy detoks

Herbatka z liści laurowych oczyszcza z toksyn. Łyżeczkę suszu zalej szklanką wrzącej wody i odstaw na 15 minut pod przykryciem. Pij trzy razy dziennie po pół szklanki przez trzy dni.

Liście laurowe to doskonałe kadzidełko. Woń rośliny uspokaja i wycisza, pomaga uporać się ze stresem. Kojąco działa na mięśnie. 

Zobacz także: 

Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas