Reklama

Reklama

Mąka ziemniaczana. Puder za grosze i... lek na żołądek

Zawiera łagodną dla skóry skrobię. Jednak sprawdzi się nie tylko przy alergii skórnej lub tłustej cerze. Upora się też z biegunką, a nawet przyklejoną do żołądka skórką pomidora.

Pielęgnacja skóry

  • Zapobiega rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. Czubatą łyżkę mąki wymieszaj z 2 łyżkami herbatki ze skrzypu polnego. Nałóż na twarz na 15 minut. 

  • Łagodzi alergie skórne i podrażnienia przy atopowym zapaleniu skóry. Przygotuj kąpiel. Szklankę mąki ziemniaczanej rozrób w litrze zimnej wody. Następnie zagotuj 3-4 litry wody i wlej do niej roztwór z mąki. Mieszaj do uzyskania jednolitego kisielu. Powstały krochmal wlej do ciepłej wody w wannie (temp. 37°C). Kąpiel powinna trwać ok. 15 minut, możesz robić ją 3−4 razy w tygodniu.

  • Matuje tłustą cerę. 2 łyżki mąki przesiej i przesyp do słoiczka, a potem za pomocą pędzla nakładaj na twarz. Dodanie do skrobi ziemniaczanej odrobiny cynamonu da nam puder o lekkim beżowym odcieniu, który dodatkowo działa antybakteryjnie. 

Kuracje na żołądek

  • Pomoże, gdy skórka z pomidora przyklei się do żołądka, masz biegunkę, nudności, zgagę, a nawet wrzody żołądka. W razie wystąpienia tych dolegliwości przygotuj następujący napój: pełną łyżkę mąki ziemniaczanej wymieszaj z połową szklanki letniej wody. Aby pozbyć się nieprzyjemnych objawów zatrucia, pij 2 razy dziennie po pół szklanki. 


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama