Reklama

Reklama

Masaż bańką chińską: Ciesz się skórą bez cellulitu

W salonach kosmetycznych znajdziesz dziesiątki zabiegów, które poprawią jakość i jędrność skóry, usprawnią krążenie krwi i zredukują znienawidzony cellulit. Okazuje się jednak, że nie musisz wydawać fortuny, by pozbyć się niechcianego problemu - poznaj zalety masażu bańką chińską.

Jak się przygotować?

Masaż bańką chińską to zbawienny zabieg dla skóry. Znacznie poprawia jej wygląd, wyraźnie redukuje cellulit oraz modeluje sylwetkę. Od kilku lat bańki chińskie są bardzo popularne i można je kupić w większości aptek czy w internecie za około 20-40 złotych. Do masażu prócz silikonowych baniek potrzebna jest również oliwka - na rynku znajduje się cały szereg produktów wspomagających antycellulitowe masaże, ale można się zaopatrzyć także w zwykłą oliwkę dla dzieci, chodzi tu tylko o to, by bańka miała się po czym ślizgać.

Jeśli nigdy wcześniej nie robiłaś masażu bańką chińską warto porozmawiać na ten temat z kimś, kto przeprowadzał już taki zabieg lub udać się do salonu kosmetycznego. Ceny masażu wynoszą w granicach od 50 do 100 złotych i jest to doskonała lekcja, by w późniejszym czasie wykonywać ten zabieg samodzielnie w domu.

Reklama

Przeciwskazania

Niestety, ta forma walki z cellulitem nie jest dla wszystkich. Masażu bańką chińską nie powinny stosować kobiety, które mają problemy z krzepliwością krwi, żylaki lub zmiany skórne w okolicach nóg, pośladków i brzucha, a także pękające naczynka czy obrzęki nóg. Masażu nie wykonujemy również w czasie przeziębienia lub choroby, a także podczas miesiączki i w okresie ciąży.

Jeśli nie wiesz, czy możesz wykonać masaż bańką chińską skonsultuj to ze swoim lekarzem. 

Przede wszsytkim technika

Nie da się ukryć - podstawą sukcesu w masażu bańką chińską jest odpowiednia technika, dlatego warto wybrać się do masażysty, by podpatrzyć najważniejsze zasady zabiegu. Jeśli robimy sobie taki masaż samodzielnie, warto sprawdzić, jaki rozmiar bańki wybrać. To kwestia indywidualna, ale do dużych partii - takich jak nogi czy pośladki, powinnaś wybrać większą bańkę, której działanie będzie bardziej skuteczne. Staraj się na początku nie przedobrzyć. Zbyt intensywny masaż skończy się bólem i siniakami, które skutecznie odstraszą cię od kolejnych prób masażu. Eefekty zobaczyć można dopiero po kilku tygodniach systematycznego stosowania.

Bańki chińskie są znane w medycynie od wieków. Są jedną z odmian klasycznych baniek próżniowych i można je stosować również w masażu leczniczym, a także w celu likwidacji bólów mięśni czy kręgosłupa, a nawet dla zmniejszenia widoczności rozstępów po ciąży.

Zbawienne efekty

Popularność baniek chińskich nie wzięła się znikąd. Kobiety szaleją na ich punkcie, bo potrafią przynieść niesamowite efekty. W połączeniu ze zdrową dietą, aktywnością fizyczną i piciem dużej ilości wody można pozbyć się cellulitu na długi czas. Potwierdzają to również celebrytki - z masażu korzysta między innymi supermodelka Kate Moss czy wokalistka Mariah Carey.

Zobacz także:


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy