Reklama

Reklama

Naturalne sposoby na katar

Najważniejsze, by zadziałać na samym początku infekcji. Gdy wrócisz do domu przemarznięta, a z nosa cieknie Ci wodnista wydzielina, zastosuj poniższe metody.

Wymocz stopy

Najlepiej w wodzie z solą. Nalej do miski ciepłą wodę i dodaj łyżkę soli. Mocz stopy około 15-20 minut. Potem osusz je i natrzyj maścią kamforową. Włóż grube skarpety, owiń się kocem i odpocznij w cieple. 

Zrób inhalację

Z dodatkiem olejków. Nalej do miski gorącej wody i dodaj sześć kropel olejku aromatycznego, np. eukaliptusowego, sosnowego lub miętowego. Nachyl się nad miską i nakryj głowę ręcznikiem. Wdychaj lecznicze opary przez 10 minut. Zabieg ten powtarzaj trzy lub cztery razy dziennie.

Pij ciepłe napoje

Najlepiej lekką czarną herbatę z sokiem z malin lub czarnego bzu. Dobra jest też herbatka z czystka. Możesz też przygotować sobie czerwone grzane wino z goździkami, łyżeczką miodu oraz szczyptą gałki muszkatołowej albo herbatę marynarską z rumem lub góralską z czystą wódką. Warto też popijać gorący rosół. 

Reklama

Stosuj krople

Możesz też dwa razy dziennie zażywać leki z pesudoefedryną. Zarówno krople jak i tabletki stosuj nie dłużej niż trzy dni.

Zobacz także:


Rewia
Dowiedz się więcej na temat: Katar | naturalne sposoby | sposoby na katar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy