Reklama

Reklama

Naturalne sposoby na przeziębienie

​Czujesz, że rozbiera cię przeziębienie? W domowej spiżarni na pewno masz coś, co postawi cię na nogi. Zioła, napary owocowe, inhalacje, a do tego dawka homeopatii - oto recepta na szybki i bezpieczny powrót do zdrowia.

Przeziębienie czy grypa? 

Objawy są dość podobne, dlatego czasem trudno się zorientować, czy to tylko przeziębienie, czy może już grypa. Choć oba najlepiej przeleżeć w łóżku, nieleczona grypa może być groźna dla zdrowia. Około 1/4 zawałów jest poprzedzona ostrą infekcją układu oddechowego. Lepiej zatem wiedzieć, z czym mamy do czynienia. 

To jednak grypa. Dopada nas znienacka i ścina z nóg. Jej pierwsze symptomy to dreszcze i wysoka gorączka. Do tego dochodzą bóle w mięśniach i stawach. Może też pojawić się ból gardła i katar. Głowa pęka, a czasem dokucza nam światłowstręt.

Reklama

A może przeziębienie? Infekcja rozwija się powoli. Na początku zaczynasz kichać i leje ci się z nosa. W gardle coś drapie i dokucza kaszel. Możesz mieć podwyższoną temperaturę. Gdy poczujesz pierwsze objawy, zastosuj nasze sposoby. A jeśli to grypa, lepiej zgłoś się do lekarza. 

Działaj krok po kroku

1. Wieczorem weź gorącą kąpiel i idź do łóżka. Nogi natrzyj spirytusem lub maścią rozgrzewającą i załóż ciepłe skarpety. Nasmaruj też klatkę piersiową i plecy. 

2. Wypij mleko z miodem i czosnkiem. Do szklanki z ciepłym mlekiem dodaj łyżkę masła i miodu. Dorzuć 2 zmiażdżone ząbki czosnku. Taką miksturę pij rano i wieczorem przed snem. 

Uwaga: gdy boli cię gardło, mleko i miód mogą je tylko podrażnić. W trakcie przeziębienia jedz 2-3 ząbki czosnku, ale nie więcej, bo jest ciężkostrawny. Najskuteczniej działa świeży i rozgnieciony na 10 min przed zjedzeniem (wtedy uwalnia się z niego ajoen - związek, który wspiera limfocyty w walce z wirusami).

Zobacz także:


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy