Reklama

Reklama

Nie zapominaj o chromie

Niedobór chromu szkodzi, podobnie jak jego nadmiar. Pamiętajmy o tym, sięgając po różnego rodzaju suplementy, szczególnie te, które mają pomóc nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Zbliżający się urlop nie jest dobrą motywacją do rozpoczęcia walki o upragnioną sylwetkę. Nagłe zmiany zazwyczaj nie wychodzą nikomu na zdrowie. Lepiej przygotować się do dłuższej drogi, by osiągnąć upragniony cel.

Dłuższą, ale dużo bezpieczniejszą drogą jest odpowiednia dieta, która dostarczy organizmowi potrzebnych witamin, mikroelementów, ale też niezbędnych tłuszczy.

Ważny chrom

Chrom jest pierwiastkiem regulującym poziom cholesterolu i kwasów tłuszczowych. Bierze udział w trawieniu białek, reguluje stężenie glukozy we krwi, wspomaga również układ nerwowy.

Reklama

Osoby z nadwagą często borykają się z niedoborem chromu, dlatego też częściej sięgają po słodycze. Zawsze lepiej będzie, gdy potrzebny pierwiastek dostarczymy organizmowi wraz z pokarmem, a nie suplementami. Sięgnijmy po rośliny strączkowe, drożdże, jajka, sery pleśniowe i owoce morza.

Suplementacja może być przyczyną przedawkowania pierwiastka i poważnych dolegliwości zdrowotnych, takich jak wrzody żołądka czy dwunastnicy. Nadmiar chromu prowadzi także do przyswojenia mniejszej ilości żelaza i cynku. Obecnie bada się związek nadmiaru pierwiastka z większą zapadalnością na choroby onkologiczne.

***

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: chrom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy