Reklama

Reklama

Pauza w seksie?

Andropauza partnera może być kryzysowym momentem w waszym związku. Co robić, by tak się nie stało?

Gdy znów Irena (50) zasnęła w łóżku sama, zaczęła się zastanawiać, dlaczego jej mąż został fanem telewizji. Kiedyś niecierpliwie czekał na nią w sypialni, teraz unikał zbliżeń. Był nerwowy i wszystko wyprowadzało go z równowagi.– Co się dzieje?– zapytała, ale on tylko wzruszył ramionami.

Jak rozmawiać z partnerem o adropauzie?

Bądź dla niego bardzo wyrozumiała. Gdy po 50. roku życia zaczyna zmniejszać się produkcja testosteronu, twój ukochany może mieć kłopoty z potencją. By zmniejszyć jego frustrację z tego powodu, wprowadź zmiany. Wydłuż grę wstępną, bo teraz on będzie się wolniej podniecał. Wybieraj też takie pozycje, w których łatwiej mu będzie utrzymać erekcję – czyli te, w których to ty dominujesz (np. na kowbojkę). Pogódź się z tym, że do zbliżeń, będzie dochodziło rzadziej. Postaw więc na jakość intymnych przeżyć.

Reklama

Szukaj inspiracji we wschodnich sztukach miłosnych. Coraz mniejsze libido partnera nie będzie przeszkodą w waszej alkowie, jeśli postawicie na czułość i wzmacnianie bliskości emocjonalnej, a nie pogoń za orgazmem. Możesz, tak jak radzą w Tantrze czy Kamasutrze, po prostu cieszyć się ciałem partnera. Głaskać je, masować, delikatnie pieścić. Możesz również. patrząc mu w oczy, opowiadać pikantne historyjki. Czas spędzony w sypialni może być bardzo zmysłowy, nawet jeśli nie dojdzie do pełnego zbliżenia.

Nie drwij z jego walki o młodość. Pamiętaj, że każda złośliwa uwaga z twojej strony pogarsza jego samopoczucie i prowokuje do szukania wsparcia poza związkiem, możliwe, że nawet przy boku innej kobiety. Dlatego jeśli on nagle zacznie biegać czy odchudzać się, dopinguj go! Zwłaszcza że może mu to wyjść tylko na zdrowie.

A może wsparcie techniczne? To bardzo delikatna kwestia, ale możesz spróbować porozmawiać z mężem o technicznych udogodnieniach, np. obręczach na penisa utrzymujących erekcję.

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: seks | andropauza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy