Powiedz miażdżycy do widzenia!
Nie pozwól, by w twoich tętnicach rozgościły się blaszki miażdżycowe. Jak je przepędzić? Już tłumaczymy.
Wiele chorób naczyniowych może doprowadzić do zawału, jednak w 90 procentach przypadków przyczyną pierwotną jest miażdżyca tętnic. Warto więc wiedzieć, jak się przed nią uchronić. Natura jak zwykle niezawodnie przychodzi z pomocą!
Czosnek
Kuracja miesięczna
Czosnek obniża poziom LDL, tzw. złego cholesterolu. Stanowi więc skuteczną broń przeciwko miażdżycy. Można z niego zrobić nalewkę.
Potrzebne będą: 15 g czosnku (ok. 3 ząbki), 2 szklanki czystej wódki 40 proc.
Czosnek przeciśnij przez praskę, zalej wódką. Całość przelej do ciemnej butelki, zakręć.
Odstaw na 5 dni - przez ten czas staraj się często wstrząsać zawartością. Następnie przecedź płyn przez gazę. Gotową nalewkę przechowuj w lodówce. Zażywaj 5 kropli rozcieńczonych w szklance mleka 3 razy dziennie przez miesiąc. Pamiętaj, aby po tym czasie zrobić 2-3 tygodniową przerwę.
Możesz też rozetrzeć główkę czosnku, zalać ją szklanką kefiru i zostawić na noc. Pij płyn porcjami w ciągu dnia.
Głóg
Owoce lub kwiaty
Jeśli chodzi o profilaktykę miażdżycy, głóg jest na czele polecanych ziół. W dodatku nie ma skutków ubocznych.
Potrzebne będą: 1 łyżka pokruszonych kwiatów z liśćmi (lubowoców głogu), 1 szklanka wody.
Susz zalej wodą i podgrzewaj pod przykryciem na wolnym ogniu. Gotuj całość ok. 2 minuty, nie doprowadzając do silnego wrzenia, przecedź przez sitko. Szklankę świeżo przygotowanego płynu spożywaj 2 razy dziennie po jedzeniu. Zakończ kurację po 3 tygodniach
Karczochy
Zrób nalewkę
Potrzebne będą: 100 g suszonego i rozkruszonego ziela karczocha, 200 ml czystej wódki 40 proc.
Do słoika wsyp ziele karczocha, zalej wódką. Szczelnie zakręć, odstaw na 15 dni w ciemne, chłodne miejsce. Często potrząsaj naczyniem.
Po tym czasie płyn należy przefiltrować i rozlać do małych butelek, szczelnie zamknąć. Stosuj po 10 kropli nalewki na kieliszek wody, 3 razy dziennie, na godzinę przed posiłkiem.
Granaty
Najlepiej rano
Picie na czczo soku z granatu to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania odkładaniu się tłuszczu w naczyniach krwionośnych. Wyłuskaj rubinowe nasiona, zmiksuj je w blenderze. Gotowe!
Warto także pić napar z kwiatu granatu (kupisz w zielarniach), ale zbyt duża jego ilość może prowokować wymioty. Wystarczy jedna filiżanka dziennie.
Jemioła
Nie tylko na święta
Herbatka z jemioły rozszerza i oczyszcza naczynia krwionośne. By ją przygotować, zalej 1/2 łyżki suszonych liści szklanką gorącej wody, odstaw na 15 min, przecedź. Pij 2-3 razy dziennie po 1/2 szklanki.
Ponieważ wszystkie świeże części jemioły są toksyczne, najbezpieczniej korzystać z gotowych preparatów dostępnych w aptekach i zielarniach.
Bezwzględnie przestrzegaj zaleceń i dawek podanych na ulotce dołączonej do produktu.
Rumianek i ziółka
Raz na pięć lat
Potrzebne będą: po 100 g suszonych ciętych kwiatów rumianku, dziurawca, nieśmiertelnika i pąków brzozy.
Wymieszaj zioła, przesyp do dużego słoja.
1 dużą łyżkę mieszanki zalej 2 szklankami wrzątku, zostaw na 3-4 godziny. Przecedź połowę, rozpuścić w niej 1 dużą łyżkę miodu i wypij zamiast kolacji.
Rano podgrzej resztę płynu, dodaj 1 dużą łyżkę miodu i wypij zamiast śniadania.
Całą procedurę powtarzaj, dopóki mieszanka się nie skończy. Stosuje się ją raz na 5 lat.
Grapefruit
Uwaga na skórkę!
W białej wewnętrznej skórce (czyli albedo), którą zwykle się wyrzuca, kryje się największa moc uzdrawiania! Zawiera ona pektynę, znacząco obniżającą poziom cholesterolu we krwi i zapobiegającą miażdżycy naczyń mózgowych. Jedz owoce razem z nią!