Reklama

Proste ćwiczenia po przebudzeniu

Może się zdarzyć, że gdy w nocy źle się ułożysz, rano wstaniesz z bolącą szyją albo karkiem. Wtedy od razu przyłóż do szyi coś ciepłego albo weź ciepłą kąpiel, tak żeby zamoczyć także szyję. Ciepło rozgrzeje mięśnie i rozluźni je. Jeśli jednak to nie pomaga, musisz rozruszać obolałe mięśnie i stawy. Oto trzy proste ćwiczenia, które przyniosą ulgę.

Ćwiczenie 1

Leżąc na plecach, z jaśkiem pod głową, ściągnij brodę w kierunku klatki piersiowej i skręć głowę w lewo (tak daleko, jak będziesz mogła zrobić to bez bólu). Wytrzymaj około pięciu sekund, a potem wróć do pozycji wyjściowej. Teraz zrób to ćwiczenie, skręcając głowę w prawo na trochę dłużej, tj. sześć sekund, a potem wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz taką serię sześć razy na obie strony. Powyższe ćwiczenie wykonuj trzy razy dziennie.

Ćwiczenie 2

Stań w lekkim rozkroku i wyprostuj plecy. Odchyl głowę jak najdalej w lewo, tak jakbyś chciała spojrzeć za siebie. Wytrzymaj w tej pozycji pięć sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Teraz odchyl głowę jak najdalej w prawo, wytrzymaj pięć sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie po pięć razy na każdą stronę.

Reklama

Ćwiczenie 3

Usiądź na krześle, taborecie albo krawędzi łóżka. Spleć dłonie za głową, odwodząc łokcie jak najdalej do tyłu. Naciskaj głową na dłonie, starając się, by dłonie pozostawały w miejscu przez około pięć sekund. Następnie rozluźnij mięśnie karku. Powtórz ćwiczenie pięć razy. Wykonuj taką serię przynajmniej dwa razy dziennie.

Tak po wstaniu z łóżka rozluźnisz bolący kark!

Skłony głową w bok.

Wykonaj skłon głowy do lewego ramienia – wytrzymaj pięć sekund. Wyprostuj głowę i wykonaj skłon głowy do prawego ramienia. Wytrzymaj pięć sekund.

Skłony głową w przód i tył 

Pochyl głowę do przodu, przyciągając brodę do klatki piersiowej – wytrzymaj pięć sekund. Następnie odchyl głowę maksymalnie do tyłu – wytrzymaj pięć sekund.

Zobacz także:

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy