Reklama

Reklama

Prosty masaż twarzy udrożni zatoki

Gdy nie możesz oddychać, a ból nie mija, skorzystaj ze sprawdzonych technik medycyny Wschodu.

Kłopoty z zatokami zaczynają się od zwykłego kataru, a kończą na rozwijającym się stanie zapalnym, który może powodować wiele schorzeń, np. problemy ze wzrokiem, tarczycą lub zaburzenia hormonalne. Przy niedrożnych zatokach możesz też gorzej słyszeć, mieć problemy z krążeniem, przemianą materii i tyciem. Aby nie dopuścić do tych powikłań, jak najszybciej udrożnij zatoki. Pomogą w tym okłady z soli, ssanie oleju i japoński masaż shiatsu. Ta ostatnia metoda, polecana przez znaną lekarkę naturalistkę Jadwigę Górnicką, oczyszcza wszystkie zatoki: klinową, czołową i szczękową. Leczniczy masaż stosuje się codziennie przez 7-10 dni. Wystarczy poświęcić na niego kilka minut dziennie. Efekty będą zauważalne już po paru dniach. Oto wskazówki, jak go wykonać.

Reklama

Wydmuchaj nos

 Dokładnie wydmuchaj nos - najpierw jedną, potem drugą dziurkę. Następnie posmaruj wnętrze nosa miodem propolisowym. Najwygodniej to zrobić specjalnym patyczkiem do czyszczenia nosa i uszu dla niemowląt. Miód rozgrzeje tkanki, a propolis zadziała bakteriobójczo i odkazi chorą śluzówkę nosa. Masuj punkty na twarzy

 Połóż 4 palce prawej dłoni na czole tak, by mały palec znajdował się między brwiami. Masuj to miejsce, licząc w myślach do 10.

Oboma kciukami uciskaj obszar pod górną nasadą oczodołu. Podczas masażu tego punktu możesz odczuwać ból, co oznacza, że zatoka klinowa jest niedrożna. Masuj opisany punkt, licząc do 10.

Palcami wskazującymi obu dłoni uciskaj punkt po obu stronach nosa, obok wystających kości, tuż przy garbku nosa. Uciskaj je na przemian, silnie wydmuchując przy tym powietrze - raz jedną dziurką, raz drugą, tym razem licząc do 20.

 Prawym i lewym palcem wskazującym uciskaj punkty obok skrzydełek nosa - po obu stronach. Podobnie jak w poprzednim opisie mocno wydmuchuj z nosa powietrze, licząc do 20. Podczas tego masażu oczyszczasz zatoki szczękowe.

Korzyści z zabiegu

 Już po jednym masażu będziesz lepiej oddychać. Jeśli wykonasz go rano, poczujesz przypływ energii, co oznacza, że możesz ograniczyć ilość kawy wypijanej na pobudzenie. Jeśli palisz papierosy, dobra wiadomość jest taka, że po 7-10 dniach odzyskasz, osłabiony przez działanie nikotyny, węch.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy