Reklama

Reklama

Rakotwórcze przedmioty. Usuń je z domu!

W wielu przedmiotach codziennego użytku znajdują się substancje rakotwórcze np. formaldehyd, nitrobenzen, chlorek metylenu. Zobacz, czego powinnaś się pozbyć.

Ołowiane świece

 Nie kupuj świec z ołowianymi knotami. W czasie palenia uwalniają się duże ilości tego pierwiastka. U dorosłych może to spowodować zaburzenia hormonalne, a u dzieci trudności w uczeniu się i koncentracji.

Plastikowe zasłony

Plastikowe zasłony prysznicowe oraz ceraty (szczególnie nowe, które wydzielają duszący zapach) pod wpływem ciepła i pary wodnej wydzielają szkodliwe związki chemiczne. Uszkadzają one drogi oddechowe, centralny układ nerwowy, wątrobę i nerki oraz mogą powodować raka. Lepszym rozwiązaniem są więc szklane kabiny prysznicowe lub zasłony materiałowe.

Reklama

Odświeżacze powietrza

 Zawarte w wielu odświeżaczach powietrza związki chemiczne (m.in. benzen, styren, toluen, formaldehyd, aceton, limonen, 1,4 - dichlorobenzen) mogą wywoływać objawy astmy. Bywa, że zaburzają gospodarkę hormonalną organizmu, powodują nudności i bóle głowy oraz problemy z ośrodkowym układem nerwowym. Staraj się więc nie kupować odświeżaczy zawierających te związki.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy