Reklama

Relaks po japońsku

Stres można pokonać! Zobacz, jak w pięć minut skutecznie zapanować na emocjami dzięki japońskiej technice relaksacji.

Próbowałaś walczyć ze stresem na różne sposoby i nic nie przynosiło wewnętrznego spokoju? Stres jest dziś tak bardzo powszechny, że zdaje się być wręcz stanem bardziej normalnym niż odprężenie i dobre zdrowie. Dlatego warto wypróbować japońską metodę relaksacji, aby wprowadzić więcej spokoju do swojego życia.

Jin Shin Jyutsu to wywodząca się z Japonii tradycyjna sztuka samoleczenia. Według teorii zawartej w tej metodzie, naciskanie lub masowanie poszczególnych palców dłoni przyniesie ci ulgę w konkretnej emocji. Naukowe wyjaśnienie tej techniki bazuje na fakcie, że dłonie w naturalny sposób połączone są z naszym mózgiem. A konkretnie - z obszarem odpowiedzialnym za emocje. Dzięki tej praktyce wykształcasz samoświadomość, uczysz się odprężać swój organizm, a także osiągasz stan harmonii między ciałem i umysłem.

Reklama

Kontakt z własnymi emocjami to klucz do sukcesu. W japońskiej technice relaksacji znaczenie ma nie tylko fizyczne uciskanie wybranych obszarów dłoni, ale także uświadomienie sobie tego, co czujesz, i praca nad emocjami. Masując każdy jeden palec, myśl o negatywnych emocjach, które im odpowiadają - złości, smutku, frustracji, i wyobrażaj sobie, że swobodnie odpływają. Trenuj codziennie, a wkrótce odczujesz różnicę i pozbędziesz się niepotrzebnych napięć.

Jak to zrobić, aby zadziałało

Każdy palec ma znaczenie. Aby złagodzić stres i ukoić nerwy, należy przytrzymywać każdy z palców (zaczynając od kciuka, a kończąc na małym) dłonią drugiej ręki, wykonać nacisk i pracować nad emocjami, które chcemy usunąć. Jeśli borykasz się tylko z jedną emocją, np. strachem, ściskaj tylko jeden konkretny palec, w tym przypadku wskazujący.

Wystarczy pięć minut dziennie. Każdy z palców należy uciskać jedną minutę. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, stosuj tę technikę codziennie. Możesz to robić wszędzie: w autobusie lub w łóżku przed snem. Pamiętaj o dokładności - dłonią obejmuj cały palec. Postaraj się skupiać na tym, co robisz, i na tym, jakie emocje temu towarzyszą.

Stymuluj mózg! Na koniec przez minutę uciskaj kciukiem jednej dłoni środek drugiej. To pozwoli ci zadziałać na mózg i poprawić ogólne samopoczucie. W ciągu tej minuty skup się na tym, co czujesz, i postaraj się wyciszyć, ale nie odganiaj myśli, nawet jeśli są negatywne, niech swobodnie płyną.

SHOW 11/2017

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy