Skrzyp polny: Sos dla urody

Wystarczy wejść do apteki i rzucić okiem na pierwsze półki, by zauważyć specyfiki ze skrzypu polnego. Na co są? Problemy skórne, wypadające włosy, łamliwe paznokcie, jednym słowem – na urodę.

Napar ze skrzypu polnego pomaga kondycji skóry, włosów i paznokci
Napar ze skrzypu polnego pomaga kondycji skóry, włosów i paznokci 123RF/PICSEL

W dobie rozpowszechnionej popularności na zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej, coraz rzadziej zwracamy się ku naturze. A szkoda, bo z jej dobrodziejstw możemy korzystać dosłownie na wyciągnięcie ręki, nie nadszarpując swojego budżetu.

Warto sprawdzić na własnej skórze działanie niektórych ziół, takich jak na przykład skrzyp. Wydaje się, że pokrzywa i rumianek wyprzedzają pod względem popularności skrzyp polny. Wynikać to może z faktu, że przez wielu ludzi jest traktowany jako chwast - a nieproszonych gości w ogrodzie zazwyczaj usuwa się bez skrupułów.

Tymczasem herbatka ze skrzypu może przynieść naszemu organizmowi szereg korzyści. Po pierwsze uzupełni niedobór mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, odtruje wątrobę, wzmocni tkankę łączną i kości oraz wpłynie znacząco na wygląd skóry, włosów i paznokci.

Skrzyp zawiera cenny dla nas krzem, którego niedobór tak bardzo odbija się na naszym wyglądzie. Z wiekiem jest go w naszym organizmie coraz mniej, co widać po pojawiających się na twarzy zmarszczkach (krzem bierze udział w syntezie włókiem kolagenowych).

Niech zatem napar ze skrzypu polnego stanie się naszym codziennym przyzwyczajeniem, a z pewnością skorzysta na tym nasze zdrowie. Napar możemy pić nawet trzy razy dziennie - susz zalewamy wrzątkiem i parzymy około 15 minut.   

Zobacz także:

Zobacz również:

„Tok Szoł”: Czym dla Renaty Dancewicz jest feminizm?Superstacja
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas