Reklama

Reklama

Skrzyp polny: Sos dla urody

Wystarczy wejść do apteki i rzucić okiem na pierwsze półki, by zauważyć specyfiki ze skrzypu polnego. Na co są? Problemy skórne, wypadające włosy, łamliwe paznokcie, jednym słowem – na urodę.

W dobie rozpowszechnionej popularności na zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej, coraz rzadziej zwracamy się ku naturze. A szkoda, bo z jej dobrodziejstw możemy korzystać dosłownie na wyciągnięcie ręki, nie nadszarpując swojego budżetu.

Warto sprawdzić na własnej skórze działanie niektórych ziół, takich jak na przykład skrzyp. Wydaje się, że pokrzywa i rumianek wyprzedzają pod względem popularności skrzyp polny. Wynikać to może z faktu, że przez wielu ludzi jest traktowany jako chwast - a nieproszonych gości w ogrodzie zazwyczaj usuwa się bez skrupułów.

Reklama

Tymczasem herbatka ze skrzypu może przynieść naszemu organizmowi szereg korzyści. Po pierwsze uzupełni niedobór mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, odtruje wątrobę, wzmocni tkankę łączną i kości oraz wpłynie znacząco na wygląd skóry, włosów i paznokci.

Skrzyp zawiera cenny dla nas krzem, którego niedobór tak bardzo odbija się na naszym wyglądzie. Z wiekiem jest go w naszym organizmie coraz mniej, co widać po pojawiających się na twarzy zmarszczkach (krzem bierze udział w syntezie włókiem kolagenowych).

Niech zatem napar ze skrzypu polnego stanie się naszym codziennym przyzwyczajeniem, a z pewnością skorzysta na tym nasze zdrowie. Napar możemy pić nawet trzy razy dziennie - susz zalewamy wrzątkiem i parzymy około 15 minut.   

Zobacz także:

Czerwona herbata odchudza? 

Białe plamy na skórze po opalaniu. Dlaczego powstają?  

Madonna w prześwitującym body

Zobacz również:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: skrzyp polny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy