Reklama

Reklama

Szkodliwe mity o leczeniu raka. Metadon

Wynaleziono lek na każdy rodzaj raka? To byłby cud oczekiwany przez tysiące chorych. Jaka jest prawda?

Ukrywany cud?

 W internecie krąży historia o leku ukrywanym przez lekarzy. Cudowne właściwości na każdy typ raka ma mieć D-/L-Metadon. W połączeniu z chemioterapią ma leczyć przypadki uznane za nieuleczalne. Poinformował o tym biolog jednej z niemieckich klinik. Od tego czasu metadon poza kontrolą onkologów sprzedawany jest do użytku chorych, z zastrzeżeniem, że leczenie lekiem stosowanym poza przeznaczeniem zwalnia pośredników i producentów specyfiku z roszczeń z tytułu odpowiedzialności...

PRAWDA: Metadon nie jest ukrywanym lekiem! Zatwierdzony jest przez WHO do leczenia chorych wychodzących z uzależnień narkotycznych (heroina, morfina) oraz badany pod kątem leczenia bólu w chorobach nowotworowych. Powoduje obniżenie ciśnienia, tachykardię serca, metabolizuje się w wątrobie, czyli tam, gdzie metabolizowane są cytostatyki podczas chemioterapii! Szpital Uniwersytecki w Ulm we wrześniu zeszłego roku dementował informacje: metadon nie jest zatwierdzony do leczenia raka w Niemczech i nie ma badań potwierdzających jego wpływ na komórki rakowe.

Reklama

Uzależnienie

Metadon podawany bez kontroli lekarza onkologa może uzależnić, osłabić, doprowadzić do śmierci! W Polsce jest zaliczony do środków odurzających grupy I-N, czyli substancji o dużym potencjale uzależniającym. W leczeniu bólu nowotworowego (a nie samego raka) używany jako opioid drugiego rzutu.

NASZA RADA: Jeśli masz wątpliwość, czy jesteś dobrze leczona, skonsultuj się z lekarzem z innej kliniki, zwróć się do fundacji onkologicznej z prośbą o pomoc (np. OnkoCafe, Rak’n’Roll). Można mailowo wysłać wyniki badań i schemat leczenia.

Każdy rak jest inny!

Choroba u każdego ma inny przebieg, dlatego nie ma cudownego leku na wszystko! W zaawansowanym stadium leki przeciwbólowe łagodzą cierpienie. Ale leczenie musi odbywać się pod kontrolą onkologa, za zgodą pacjenta.

NASZA RADA: Zawsze czytaj dokumenty, które są ci przedstawiane. Leki muszą mieć dołączoną instrukcję w języku polskim!

Takie stwierdzenia powinny wzbudzić twoją czujność

 "Wymagamy pisemnej zgody na przeprowadzenie terapii lekami, które nie są do tego zatwierdzone."

"Proponowana terapia jest terapią eksperymentalną."

"Działania niepożądane mogą być bardzo poważne, a nawet pogorszyć stan zdrowia. Nie można wykluczyć zagrażających życiu skutków ubocznych i trwałego uszkodzenia zdrowia."

"Zgadzając się na terapię z d-/l-metadonem, zwalniasz nas i producenta z wszelkich roszczeń z tytułu odpowiedzialności."

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy