Reklama

Walczysz z kandydozą? Odkwaś organizm!

Grzyby z rodziny Candida mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm. Zmęczenie, zaburzenia odporności, alergie… to tylko niektóre objawy.

Candida żywi się cukrem. Gdy ma go pod dostatkiem, rośnie jak na drożdżach. Jeśli do tego dorzucisz jej przetworzoną żywność, konserwanty i stres, tworzysz dobry grunt dla grzyba. 

To może być kandydoza

Drożdżaki Candida żyją w organizmie każdego zdrowego człowieka. Problem zaczyna się  w momencie, kiedy Candida  za mocno się rozrasta i staje się dla nas niebezpiecznym grzybem.

Wtedy przedostaje się do przewodu pokarmowego i do innych części, wydziela toksyny, które uszkadzają organizm.

Czas na odkwaszanie

 Aby wygrać z Candidą, przede wszystkim trzeba odciąć drożdżaki od wszystkiego, co stanowi dla nich pożywkę, czyli cukru. Najlepiej też zrezygnować z jego zamienników, np. miodu. Organizm zakwaszają także przetwory mączne, chleb, kawa, herbata (z wyjątkiem zielonej), alkohol, wszystkie napoje gazowane, wędliny, sery i przetwory mleczne.

Reklama

Alkalizująco działają  natomiast wszystkie warzywa i niektóre owoce. Zwłaszcza te pierwsze neutralizują nadmiar kwaśnych produktów przemiany materii. Niezwykle ważne jest także, aby nie łączyć węglowodanów z białkiem w jednym posiłku. W leczeniu kandydozy bardzo pomocna jest kasza jaglana, która odkwasza i oczyszcza organizm z nadmiaru śluzu.

Tu rośnie grzyb

 

Candidia atakuje najczęściej błony śluzowe przewodu pokarmowego, jamę ustną (na języku i podniebieniu pojawia się biały nalot  o konsystencji zsiadłego mleka)  i gardło, jelito cienkie oraz grube, intymne narządy płciowe, skórę, włosy i paznokcie. Niestety, czasem trudno ją jednoznacznie zdiagnozować, ponieważ jej objawy można także przypisać innym chorobom. Na przykład w obrębie układu oddechowego może doprowadzić do astmy oskrzelowej. O grzybicy mogą też świadczyć nadwrażliwość na mleko i gluten oraz uzależnienie od słodyczy.

Ekstrakt z pestek grejpfruta

Działa na ponad 100 szczepów bakterii, wirusów, pasożytów i grzybów. Na połowę z nich ma skuteczniejszy wpływ niż antybiotyki.      

Czosnek

Zawiera substancje bakteriobójcze i grzybobójcze. Aby nie utracił swoich właściwości, najlepiej jeść go na surowo, np. dodając do dressingów lub pesto.

Olejek z oregano

Według niektórych jest najskuteczniejszym sposobem przeciwko grzybom i pasożytom.  A to dzięki jego bakteriobójczym i grzybobójczym właściwościom.
 

   IK

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama