Reklama

Reklama

Zredukuj obrzęki pod oczami

Obrzęki pod oczami mogą mieć wiele przyczyn takich jak stres, zmęczenie, czy alergie na niektóre z kosmetyków. Opuchlizny wokół oczu możesz zminimalizować za pomocą tych sposobów.

Opuchlizna wokół oczu może być spowodowana przez wiele czynników. Do najczęstszych należą jednak schorzenia alergiczne. Niestety, obrzęki wokół oczu powiązane są również z poważniejszymi stanami chorobowymi, takimi jak zaburzenia rytmu serca, nadczynność tarczycy, czy cukrzyca. Jeśli opuchlizna utrzymuje się przez długi czas, skontaktuj się z lekarzem.

Aby złagodzić opuchliznę wokół oczu, możesz wykorzystać te dwa sposoby.

Mikstury z truskawek

Zmiksuj kilka owoców (świeżych lub mrożonych) na gładką pastę, dodaj pół łyżeczki olejku migdałowego i szczyptę kurkumy. Zaaplikuj ją na skórę wokół oczu. Pozostaw na około 10 minut. Następnie spłucz ciepłą, a potem zimną wodą. Powtarzaj codziennie.

Reklama

Napary ze świetlika lekarskiego

Zalej łyżeczkę (lub saszetkę) ziela w 0,5 szklanki wrzątku (możesz dosypać zielonej herbaty, babki lancetowatej, lipy). Po zaparzeniu zanurz waciki i nałóż na powieki na 15 minut. Albo po ostygnięciu wlej do foremek do lodu, włóż do zamrażarki i masuj kostkami skórę.

Reklama

Reklama

Reklama