Lakiery hybrydowe – najważniejsze fakty i mity
Artykuł sponsorowany
Lakiery hybrydowe cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego: zapewniają estetyczny manicure, który utrzymuje się nawet do 3 tygodni. W dodatku skompletowanie zestawu do hybryd nie jest tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać, a samodzielne wykonanie stylizacji w domowych warunkach może być tak samo efektowne i trwałe jak manicure w salonie kosmetycznym. Chcesz zacząć tę przygodę? Poznaj najważniejsze fakty i mity związane z lakierami hybrydowymi.
Lakiery hybrydowe - to warto wiedzieć na ich temat
Na początku warto zacząć od wyjaśnienia tego, czym są lakiery hybrydowe. To połączenie lakieru do paznokci (dlatego są w buteleczkach z pędzelkiem - jak klasyczny lakier) i żelu (dlatego wymagają utwardzenia w świetle UV i tworzą twardą masę).
Są o wiele trwalsze niż zwykły lakier (ten zwykle odpryskuje lub pęka już po kilku dniach noszenia stylizacji), jednak nadal bardziej elastyczne niż sam żel. Tworzą twardą powłokę, ale mimo wszystko na tyle elastyczną, że w razie uderzenia o twardą powierzchnię ryzyko złamania naturalnego paznokcia czy nawet jego wyrwania jest mniejsze niż w przypadku żelu.
Lakier hybrydowy, jeśli tylko będzie prawidłowo nałożony i utwardzony, zapewni Ci estetyczny efekt i pozwoli cieszyć się ładnym wyglądem dłoni nawet do 3 tygodni. Aby jednak tak było, musisz pamiętać o:
- odpowiednim przygotowaniu płytki,
- użyciu bazy pod lakier oraz topu na lakier,
- dokładnym utwardzeniu każdej warstwy w lampie o odpowiedniej mocy (rekomenduje się minimum 24W).
Ponieważ masa hybrydowa jest nieco elastyczna, jej trwałość w dużym stopniu zależy od kondycji naturalnych paznokci. Im są słabsze i bardziej miękkie, tym większe ryzyko tego, że lakier hybrydowy (pracując razem z paznokciem) popęka.
Jeśli jednak chcesz wzmocnić naturalne paznokcie i dać im czas na to, by odrosły, to noszenie manicure hybrydowego jest jednym z najlepszych sposobów na to, by zabezpieczyć płytkę przed uszkodzeniami. Masa hybrydowa chroni ją bowiem przed skutkami uderzeń, a także przed przesuszaniem wskutek używania różnych detergentów. Im słabsze paznokcie, tym bardziej powinny być skrócone przed nałożeniem hybryd.
Jeżeli masz bardzo słabe paznokcie (są miękkie i cienkie, a także płaskie), do wzmocnienia ich warto użyć nadbudowującej bazy hybrydowej: np. kauczukowej czy proteinowej, np. Indigo lub Neonail. Zapewni dodatkowe wzmocnienie paznokci, a przy użyciu niektórych produktów możesz nawet nieznacznie przedłużyć naturalną płytkę - podobnie jak przy użyciu żelu.
Popularne mity związane z lakierami hybrydowymi
Zanim jednak sięgniesz po zestaw do hybryd (korzystne oferty i ceny czekają zawsze w drogerii eZebra - sprawdź, ile ciekawych produktów wysokiej jakości znajdziesz), warto, byś wiedziała, że popularne mity związane z lakierami hybrydowymi, które nadal mają się dobrze, trzeba obalić!
Po pierwsze: lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci (a przynajmniej nie bardziej niż inne produkty do stylizacji). Wiele osób po usunięciu stylizacji skarży się na to, że paznokcie są miękkie, zaczerwienione, wrażliwe na dotyk i rozdwajają się, a także są łamliwe. Warto ustalić to raz na zawsze: za osłabienie paznokci po hybrydach odpowiada przede wszystkim sposób, w jaki usuwa się stylizację. Przepiłowanie płytki wskutek nadmiernego piłowania pilnikiem papierowym w jednym miejscu czy poprzez zbyt mocne dociśnięcie frezu z frezarki to główni winowajcy odpowiadający za zniszczenie paznokci. Podobnie rzecz może mieć się w przypadku używania acetonu. Stosowany zbyt często, w dużych ilościach i pozostawiany na paznokciach przez długi czas może je przesuszać, a tym samym osłabiać. Jeśli więc obawiasz się zniszczenia paznokci po hybrydach, a nie ufasz jeszcze swoim umiejętnościom w usuwaniu stylizacji, na ściągnięcie hybryd udaj się do profesjonalistki.
Po drugie: noszenie hybryd przez cały czas (to znaczy: po usunięciu stylizacji od razu wykonuje się nową) nie niszczy paznokci i nie jest dla nich niebezpieczne. Warunkiem jest jednak to, by stylizacja była prawidłowo wykonana i nałożona na zdrowe paznokcie. Jeśli stylizacja jest wykonana dobrze, nie ma potrzeby robienia przerw między kolejnymi stylizacjami, by paznokcie “odpoczęły". Wbrew dość popularnemu przekonaniu, nie potrzebują one oddychać. Warunkiem bezpiecznego noszenia stylizacji hybrydowej jest jednak regularna jej zmiana (maksymalnie po 3 tygodniach), bo jeśli przez odpryski lub zapowietrzenia pomiędzy lakier a płytkę dostanie się wilgoć i zanieczyszczenia, bakterie i grzyby będą miały świetne warunki bytowania.
Podsumowując: manicure hybrydowy jest profesjonalną i bezpieczną metodą stylizacji paznokci, która zapewni im nie tylko estetyczny wygląd, ale także ochroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Warunek jest jednak jeden: stylizacja musi być wykonana profesjonalnie na każdym etapie.
Artykuł sponsorowany