Masaż podciśnieniowy ujędrni skórę i uśmierzy ból! Sprawdź, kiedy warto się na niego zdecydować

Artykuł sponsorowany

Poprawia jędrność skóry, redukuje cellulit, ale też niweluje obrzęki limfatyczne i łagodzi bóle różnego pochodzenia. To tylko niektóre z zastosowań masażu podciśnieniowego! Ten nowoczesny zabieg znalazł zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i w fizjoterapii. Sprawdź, dlaczego warto z niego skorzystać!

materiały promocyjne

Na czym polega masaż podciśnieniowy?

Masaż podciśnieniowy, znany też jako endermologia, wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w sterowaną komputerowo głowicę. Ruchome rolki i komora ssąca oddziałują na tkankę podskórną oraz tkankę łączną, dając efekt w postaci ujędrnienia skóry, modelowania sylwetki, redukcji cellulitu czy tkanki tłuszczowej.

Charakterystyczna dla masażu podciśnieniowego jest duża siła nacisku - dzięki tej intensywności Pacjent szybko odczuwa efekt wyszczuplający, odmładzający i terapeutyczny. Wyróżnia się masaż twarzy i masaż ciała. Z oczywistych względów nie każdą partię ciała poddaje się endermologii z taką samą intensywnością. Dużą rolę odgrywa tu fizjoterapeuta, który indywidualnie dopasowuje parametry urządzenia do stanu zdrowia i skóry konkretnego Pacjenta.

Zdrowszy wygląd czy uśmierzenie bólu? Kilka słów o wskazaniach do endermologii

Bardzo szerokie spektrum działania masażu podciśnieniowego sprawia, że jest on z powodzeniem wykorzystywany zarówno w kosmetologii, jak i tradycyjnej medycynie. Jak podkreślają specjaliści z Sense Med Concept, to zabieg polecany każdemu, kto pragnie zachować dobrą kondycję skóry i jej zdrowy wygląd. Endermologia jest jak najbardziej zalecana do wdrożenia jako jedno z działań prewencyjnych - chroni skórę m.in. przed utratą jędrności.

Z drugiej strony masaż podciśnieniowy ma bardzo długa listę wskazań - polecany jest Pacjentom, którzy już zmagają się z cellulitem, oporną tkanką tłuszczową, utratą jędrności skóry czy pierwszymi zmarszczkami.

Endermologia pomaga redukować widoczność blizn oraz wspiera usuwanie toksyn z organizmu. Dzięki poprawie krążenia krwi zmniejszeniu ulegają też obrzęki limfatyczne - zarówno na ciele, jak i na twarzy. Z dobrodziejstwa masażu podciśnieniowego mogą korzystać kobiety po 1 trymestrze ciąży - bardzo dobrze metoda ta radzi sobie z niwelowaniem obrzęków nóg, tak powszechnych i uciążliwych dla przyszłych mam!

Masaż podciśnieniowy stosuje się też wspomagająco w fizjoterapii. Rozszerzenie naczyń krwionośnych i miejscowe przekrwienie nie tylko niweluje ból, ale też pobudza tkanki do regeneracji. Właśnie ze względu na te właściwości, zabieg znalazł zastosowanie w terapii dolegliwości ze strony mięśni i stawów, a także dolegliwości reumatycznych. Dzięki efektowi poprawy krążenia, endermologię stosuje się pomocniczo w leczeniu zastojów żylnych i skurczach mięśni.

Zrelaksuj się i ciesz efektem!

Masaż podciśnieniowy rozluźnia napięte mięśnie. Dzięki temu Pacjent zyskuje efekt nie tylko złagodzenia bólu, ale też relaksacji, tak ważnej w każdej terapii! Co ciekawe, podczas zabiegu w organizmie wytwarzane są endorfiny, które wpływają pozytywnie na nastrój i samopoczucie.

Tak naprawdę jest to metoda modelowania ciała i redukcji dolegliwości znana od lat. Zmieniają się jedynie technologie urządzeń - coraz nowocześniejsze, pozwalają uzyskiwać jeszcze bardziej satysfakcjonujący efekt już po pierwszym wykonanym zabiegu! Endermologia wpisuje się w nurt medycyny holistycznej, która zapewnia Pacjentowi kompleksową opiekę na różnych płaszczyznach - od fizycznego zdrowia po emocje, odprężenie i odzyskanie harmonii ciała i umysłu.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas