Reklama

Brooke Shields. Ikona lat 80. dokonała dramatycznego wyznania

Aktorka, modelka, ikona stylu. Swoją karierę zaczęła niemal od kołyski, na topie utrzymała się ponad dwie dekady, a na srebrnym ekranie, choć już nie tak popularna, występuje do dziś. Jednak jej życie miało również ciemne strony. W najnowszym dokumencie aktorka dokonała dramatycznego wyznania.

20 stycznia podczas festiwalu Filmowego w Sundance miała miejsce premiera filmu dokumentalnego "Pretty Baby: Brooke Shields". Aktorka wyznała w nim, że jako młoda dziewczyna została zgwałcona i podała szczegóły dotyczące napaści, nie ujawniła jednak nazwiska sprawcy.
Wydarzenie miało miejsce, kiedy Brooke tuż po ukończeniu college’u poszukiwała pracy. Miała już na koncie wiele sukcesów. Z mężczyzną, który dokonał napaści, spotkała się na obiedzie, aby omówić propozycję zawodową. Po zakończonej rozmowie zaproponował, że wezwie dla niej taksówkę i poprosił, aby poczekała w jego pokoju hotelowym. Po chwili wrócił i zgwałcił dziewczynę. Przerażona Brooke Sheilds nie miała siły, ani odwagi się bronić. Była sparaliżowana strachem i obawiała się o swoje życie. Myślała tylko "pozostań przy życiu i wydostań się". Przez wiele lat nawet sama przed sobą nie chciała przyznać, co właściwie się wydarzyło. Długo nie mogła się też pozbyć poczucia winy, spowodowanego tym, że była zbyt ufna. W najnowszym dokumencie opowiedziała o tym po raz pierwszy.

Reklama

Brooke Shields już wcześniej mówiła o tym, że była obiektem seksualizacji jako dziecko.

Jej kariera zaczęła się bardzo wcześnie. Już jako 11-miesięczne dziecko pojawiła się w reklamie. Jako 9-latka wystąpiła w filmie telewizyjnym, a wkrótce po tym miał miejsce jej debiut na dużym ekranie. Była najmłodszą modelką pracującą dla Vogue’a, a gdy miała 15 lat jej twarz pojawiała się na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów.

Czytaj też: Joan Collins inspiruje kolejne pokolenia

Wiele lat później zdała sobie sprawę z tego, że w Hollywood była uprzedmiotowiana seksualnie. Gdy miała 11 lat (w 1978 roku) w filmie Pretty Baby występowała nago i całowała 29- letniego aktora. Jak piętnastolatka pojawiła się w filmach Blue Lagoon i Endless Love, które zawierały sceny seksu i nagości, a także w skandalizującej reklamie dżinsów Calvina Kleina.

W latach 80. Brooke Shields była idolką nastolatek. W ciągu pięciu lat pojawiła się 400 razy na okładkach magazynów. Zagrała też w wielu filmach i wielokrotnie pojawiała się w rankingach "najpiękniejszych". Po 2000 roku jej kariera zaczęła nieco przygasać, choć 57-letnia dziś aktorka nadal jest czynna zawodowo.

Czytaj też: Gadżety filmowe na celowniku kolekcjonerów

 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy