Reklama

Ghislaine Maxwell uznana winną sprowadzania nieletnich w celach seksualnych

Ghislaine Maxwell była prawą ręką Jeffreya Epsteina - miliardera, który był oskarżany o wielokrotne wykorzystywanie seksualne kobiet, w tym także nieletnich. Maxwell miała werbować dziewczyny, jednak nie przyznaje się do winy. Po trwającym miesiąc procesie sąd uznał ją winną.

Ghislaine Maxwell i Jeffrey Epstein

Jeffrey Epstein był oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletnich, a także sprowadzanie dziewczyn dla innych bogaczy. Groziło mu 45 lat więzienia, jednak nie doczekał procesu, bo w 2019 roku według oficjalnych ustaleń popełnił samobójstwo.Z kolei Ghislaine Maxwell była jego partnerką i pracownicą. Miała werbować młode dziewczyny z niezamożnych rodzin, obiecując im pracę w roli masażystek za kilkaset dolarów. Po aresztowaniu partnera zerwała z nim kontakty.

Ghislaine Maxwell. Proces

Przez ofiary został złożony jednak pozew cywilny, w którym oskarżono Maxwell o pomoc w wykorzystywaniu nieletnich w celach seksualnych. Proces rozpoczął się miesiąc temu, a kobieta cały czas zaprzeczała stawianym jej zarzutom.

29 grudnia sąd uznał ją winną za: handel nieletnimi kobietami w celach seksualnych, transport osób z zamiarem udziału w przestępczej aktywności seksualnej oraz trzech spisków. Wysokość kary Maxwell zostanie ogłoszona na kolejnej rozprawie. Za dokonane czyny grozi jej nawet 65 lat więzienia.

Czytaj więcej:

Ghislaine Maxwell: Kim była prawa ręka Jeffreya Epsteina?

Sprawa Jeffreya Epsteina. Wstrząsające zeznania ofiary

Reklama

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy