Reklama

Książę William i księżna Kate mieszkają w luksusach. Nie pokazują tego!

Książę William i księżna Kate odkąd zostali małżeństwem, mieszkali w Pałacu Kensington, ale latem 2022 roku sytuacja uległa zmianie. Para wraz z trójką dzieci od tego czasu mieszka w Adelaide Cottage w Windsor Home Park. Jak wygląda ich rodzinne gniazdo i dlaczego tak rzadko go pokazują?

Sekretny nowy rozdział w życiu księcia Williama i księżnej Kate. Przeprowadzili się w ciszy

Choć życie za pałacowymi murami już dawno zostało odarte z magii, to wciąż członkowie rodziny królewskiej właśnie w królewskich apartamentach zachowują swoją prywatność.

 1969 roku pierwszy raz książę Filip zaprosił kamery BBC do Pałacu Buckingham, by pokazać Brytyjczykom, jak żyje rodzina królewska. Od tamtej pory wiadomo, jak urządzone są pokoje księżnej Elżbiety, czy innych członków rodu. 

Jednak król Karol i królowa Camilla, czy książę William i księżna Kate wciąż mogą liczyć na nieco prywatności i sami niechętnie pokazują wnętrza swoich domów. 

Latem 2022 roku książę William i księżna Kate wraz z trójką swoich dzieci przenieśli się do posiadłości Adelaide Cottage w Windsor Home Park, co było sporą zmianą w ich życiu, bo odkąd są małżeństwem, zajmowali apartamenty Pałacu Kensington. 

Reklama

Adelaide Cottage znajduje się na wschód od zamku Windsor w Berkshire i powstało w 1831 roku na polecenie Sir Jeffry’ego Wyatville’a. Nowy rozdział życia w Windsor Home Park William i Kate zaczęli... po cichu. W rodzinie królewskiej działo się wówczas wiele innych sytuacji, które skupiały uwagę światowych mediów, że Kate i William odbyli przeprowadzkę... po angielsku. 

Jak wygląda Adelaide Cottage? Willa jak z obrazka

Adelaide Cottage W czasie budowy był opisywany jako "nienagannie elegancki" i posiadał dwie sale publiczne, pokój emerytalny dla królowej i pokoje paziów, a także wyposażenie z dawnej loży królewskiej i marmurowy kominek w regencyjnym stylu grecko-egipskim. 

Sufit głównej sypialni zdobiły pozłacane delfiny i liny, z dawnego królewskiego jachtu HMY Royal George.

Obecnie posiadłość ma cztery sypialnie, przestronny salon, bawialnię i oczywiście pomieszczenia dla służby. Całość utrzymana jest w malowniczym, rustykalnym stylu, który natychmiast przenosi oglądającego go do minionych epok. 

To właśnie tu William i Kate wraz z dziećmi mogli poczuć się choć trochę jak normalna rodzina. Choć posiadłość robi wrażenie, nie jest już ogromnym pałacem, w którym do tej pory żyli William i Kate. 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate | książę William | Adelaide Cottage

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy