Reklama

Sylwia Stasińska będzie reprezentować Polskę w konkursie Miss International 2022

Sylwia Stasińska – 1 Wicemiss Polski 2022 będzie reprezentować Polskę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piękności - Miss International 2022, który organizowany jest w Japonii. ​Wielki finał odbędzie się 13 grudnia w Tokio, poprzedzi go dwutygodniowe zgrupowanie finalistek, w którym weźmie udział Sylwia. Konkurs Miss International ma wieloletnią tradycję. Jest organizowany od 1960 roku. W poprzednich latach ten zaszczytny tytuł zdobyły aż trzy Polki: Agnieszka Kotlarska, Agnieszka Pachałko i Małgorzata Rożniecka. Czy Sylwia dołączy do grona laureatek konkursu, dowiemy się już w połowie grudnia.

Sylwia Stasińska - reprezentantka Polski w konkursie Miss International 2022

Przygotowania do konkursu to ogromne wyzwanie dla każdej finalistki. Biuro Miss Polski zajmuje się zapewnieniem licencji, organizacją podróży i szkoleniem dotyczącym tego, jak doskonale zaprezentować się w trakcie przygotowań i podczas finałowej gali, natomiast same przygotowania do konkursu leżą w rękach uczestniczki. Sylwia musiała zadbać nie tylko o odpowiednią garderobę, ale również brała udział w sesjach zdjęciowych, prezentujących kreacje, w których wystąpi podczas konkursu, nagrywała też materiały video pokazujące jej życie, pasje i zainteresowania.    

Reklama

Jednym z największych wyzwań, z jakim mierzą się uczestniczki międzynarodowych konkursów, to przygotowanie stroju narodowego! Kreację dla Sylwii przygotowała projektantka Ismena Warszawska. Co o kreacji mówi jej autorka?   

"Stylizacja przygotowana dla Miss International Poland 2022 - pięknej Sylwii Stasińskiej, reprezentantki Polski, to skrząca się złotem i perłowym blaskiem suknia oraz korona, w którą wplecione zostały róże w naszych barwach narodowych. Projekt sukni powstał z inspiracji legendą o Warszawskiej Syrence, która jest patronką i opiekunką stolicy Polski. Blask i połysk mieniącego się perłą i złotem trenu, subtelnie falujące mankiety i oplatająca sylwetkę półprzezroczysta suknia, niczym najdelikatniejsza łuska, wydobywają walory przepięknej sylwetki naszej miss, a przy okazji nawiązują do kształtu legendarnej syreny. Tworząc tę kreację, chciałam zaprezentować nie tylko idealne kształty Sylwii, ale też przybliżyć światu historię związaną z naszym krajem - symbol naszej stolicy." 

Do tej pory jeszcze żadna uczestniczka międzynarodowych konkursów nie nawiązała w swoim stroju do Warszawskiej Syrenki. Jesteśmy pewni, że Sylwia fantastycznie ją zaprezentuje!   

Kreacje sceniczne przygotowuje również m.in. Maja Florkiewicz. Poza prezentacją podczas finałowej gali finalistki konkursu biorą udział w wielu oficjalnych spotkaniach organizowanych podczas zgrupowania. Odpowiednią garderobę Sylwia kompletuje dzięki współpracy z kilkoma polskimi markami odzieżowymi. 

Kim jest Sylwia Stasińska?

Niezwykle istotną częścią przygotowań do konkursu stanowiły rozmowy z Andre Sleigh, który od lat współpracuje z biurem Miss Polski i jest ekspertem od międzynarodowych konkursów piękności. Andre jest mentorem Sylwii. To właśnie z nim Sylwia konsultuje wszystkie kreacje, zdjęcia i materiały video. To Andre dzieli się z nią swoją wiedzą na temat tego, jak podczas międzynarodowego konkursu zrobić doskonałe wrażenie zarówno na Organizatorach, jak i na publiczności i fanach z całego świata. Nie ma na świecie zbyt wielu tego rodzaju ekspertów. Tym cenniejsza jest współpraca z Andre.

O piękny wygląd Sylwii dba klinika medycyny estetycznej Estell - partner konkursu Miss Polski i jej trenerka personalna. Wystąpienia publiczne doskonali z Robertem Jarkiem, Kreatorem Mówcy. Sylwia dobrze zna język angielski, ale mimo to trenuje odpowiedzi na pytania, które zwykle pojawiają się podczas rozmów z jurorami z pomocą native speakera, który współpracuje ze szkołą językową Academy of New York i zajmuje się przygotowaniem uczestniczek konkursu do odpowiedzi na pytania jurorów. Sylwia poznaje też kulturę Japonii - uczy się języka i odkrywa japońską kuchnię. Przed wylotem chciałaby jak najwięcej wiedzieć na temat kraju, w którym odbędzie się konkurs.   

Sylwia Stasińska ma 24 lata, pochodzi z Chełma. Obecnie mieszka w Gdańsku. Na co dzień studiuje prawo. Od 18 roku życia zawodowo zajmuje się modelingiem. Od dwóch lat jest Social Media Managerem. Prowadzi profile firmowe, rozwija ich marki w internecie oraz kreuje ich wizerunek.   

Sylwia wylatuje na konkurs już 29 listopada. Trzymamy za nią mocno kciuki, tym bardziej że międzynarodowi fani konkursów plasują ją bardzo wysoko w swoich rankingach. Nie mamy wątpliwości, że Sylwia doskonale będzie reprezentować Polskę w konkursie Miss International 2022!

***

Zobacz także:

Księżna Charlene na narodowym święcie Monako. Jednak to nie ona przykuwała uwagę

Urszula Dudziak pokazała siostrę. Kim jest?

Gwiazda olśniła! Taylor Swift w złotym kombinezonie z kryształów na AMA 2022

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy