Reklama

Reklama

To wyjątkowe miejsce w Pałacu Kensington. Kryje sekrety księżnej Diany!

Księżna Diana nie miała łatwego życia w pałacowych murach - to wiadomo od dawna. Jednak spędzając wiele godzin w komnatach Pałacu Kensington, starała się stworzyć właśnie tam namiastkę domu. Jak wyglądał jej gabinet i dlaczego jest tak wyjątkowym pomieszczeniem?

Księżna Diana i tajemnice jej gabinetu

 O tym, jak żyła księżna Diana powstało już wiele książek, reportaży i filmów dokumentalnych. Smutne życie Diany, która niczym ptak była zamknięta w złotej klatce, którą był dla niej Pałac Kensington, porusza do dzisiaj. 

Jednak wiele historii, które rozgrywały się zza pałacowymi murami, nie jest znane do dzisiaj. Sporo z nich rozgrywało się w komnatach księżnej Diany, która, by osłodzić sobie gorzkie życie, urządziła po swojemu pomieszczenia. 

W Pałacu Kensington Diana wraz z Karolem zajmowała apartamenty numer 8 oraz 9 i tam też wychowywali się książę William i książę Harry. 

Właśnie tam księżna Diana zażyczyła sobie przemalowania ścian na jasne kolory i pragnęła, by na kanapach znalazły się przytulne poduszki, ciepłe zasłony w oknach, a w pomieszczeniach miały być zawsze świeże kwiaty i pamiątki, czy zdjęcia. 

Reklama

Bałagan, świeże kwiaty i zdjęcia synów

Diana jednak najbardziej upodobała sobie gabinet - to on stał się jej azylem, gdzie godzinami czytała listy od poddanych. Ponoć atmosfera w gabinecie Diany była o wiele luźniejsza, niż w innych częściach pałacu i rozbrzmiewała tam muzyka. 

Na ścianach Diana zażyczyła sobie tapet w pastelowych kolorach, a w dodatkach dominował róż. 

W opowieściach gości, którzy mieli okazję bywać w gabinecie księżnej, pojawia się opis bałaganu, jaki tam panował. Diana kochała gromadzić pamiątki, które dawały jej pewien rodzaj szczęścia. Podobnie jak zdjęcia Williama i Harry'ego, którymi otaczała się wszędzie, gdzie tylko mogła.

Gdyby ściany gabinetu potrafiłyby mówić, zapewne świat usłyszałby jeszcze niejedną historię Diany. To właśnie w tym pokoju najczęściej przeżywała swoje radości i dramaty, to tam odbywały się jej najważniejsze rozmowy. 

To tam właśnie odbył się wywiad, który zmienił oblicze monarchii. 15 listopada 1995 roku Diana udzieliła wywiadu Martinowi Bashirowi dla BBC. Podczas tej rozmowy Diana wyjawiła mroczne sekrety rodziny królewskiej, wówczas powiedziała także o romansie Karola z Camillą Parker Bowles. 

Wywiad ten przeszedł do historii jako najbardziej kontrowersyjny, a po latach okazało się, że Diana została zmanipulowana przez dziennikarza, by ten uzyskał jak najwięcej sekretów. 

***
Zobacz również: 

Ochroniarz księżnej Diany nadal na nią donosi. Po śmierci...

Skandal w rodzinie królewskiej! Wszystkiemu winien Netflix

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżna Diana

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy