Reklama

Reklama

Tutaj zamieszkają Anna i Robert Lewandowscy. To prawdziwy raj

Jeden z największych transferów w historii piłki nożnej doszedł do skutku. Robert Lewandowski został nowym piłkarzem Barcelony, a wraz z podpisanym kontraktem przyszedł czas na poszukiwanie domu. Rodzina Lewandowskich podjęła już decyzję. Ich nowa rezydencja znajduje się w niezwykle urokliwej okolicy.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu Robert Lewandowski pojawi się na piłkarskiej murawie w barwach FC Barcelony. Wraz ze zmianą klubu rodzinę Lewandowskich czeka przeprowadzka.

Małżeństwo w ubiegłym roku kupiło wakacyjną nieruchomość na Majorce, gdzie chętnie spędzają wolny czas. Na stałe zamieszkają jednak w Katalonii. Jak informuje "Fakt" nowym domem rodziny Lewandowskich będzie miasteczko Sitges.

Zobacz również: Solec-Zdrój: wymarzone miejsce dla seniorów

Reklama

Tutaj zamieszkają Anna i Robert Lewandowscy. Urokliwe plaże i swoboda obyczajowa

Sitges to turystyczna miejscowość, położona około 35 kilometrów od Barcelony. Kusi urokliwymi plażami, pysznym jedzeniem oraz swobodą obyczajową. To niezwykle ciekawe miejsce. Dlaczego? Aż 35 proc. mieszkańców tego niespełna 30 tys. miasta pochodzi z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich.

Miejscowość kusi piaszczystymi plażami i uroczymi uliczkami, które wypełnia gwar młodych ludzi, chętnie przyjeżdżających do Sitges z pobliskiej Barcelony. Wszystko za sprawą mnogości barów oraz knajpek, burzliwego życia nocnego, gościnności oraz swobodnej atmosfery.

Co więcej, mieszkańcy Sitges są niezwykle tolerancyjnymi osobami. Dlatego też miasteczko jest niezwykle popularnym kierunkiem wśród środowisk LGBT. Co roku w tłusty czwartek rozpoczyna się tam kilkudniowy karnawał LGBT, na który przyjeżdżają ludzie z każdego zakątka globu. Kusi również niezwykle popularna wśród homoseksualistów plaża La Bassa Rodona.

Zobacz również: Południe Europy w ogniu. Co z wakacjami?

Decyzja zapadła. Tutaj zamieszkają Lewandowscy

Sitges, miejscowość położona pomiędzy górami i morzem, oferuje szereg atrakcji. Znajduje się tam wiele pól golfowych i obiektów żeglarskich. Sięgające czasów rzymskich miasteczko przed laty znane było głównie z funkcjonującego tam portu rybackiego. 

Dziś jest miejscowością letniskową, którą uwielbiają turyści. Nic więc dziwnego, iż nocleg w tym miejscu, szczególnie w okresie wakacyjnym, kosztuje niemal fortunę. Za noc zapłacimy od 450 do nawet 800 złotych. Niektóre hotele oferują nocleg za nawet 1 tys. złotych.

Decyzja Anny i Roberta Lewandowskich miała jednak inne podłoże. W pobliżu Sitges znajduje się bowiem prestiżowa szkoła językowa dla dzieci od 2. do 10. roku życia - The British School of Barcelona Sitges. To właśnie do niej uczęszczać mają córki pary.

Zobacz również: Stary Sącz. Rezerwat urbanistyczny, w którym legenda miesza się z historią

Co robić w Sitges? Turyści stawiają na relaks

Główną atrakcją Sitges jest jednak spacer bulwarem wzdłuż morza. W trakcie przechadzki napotkać można kolonialne domy, wybudowane przez pochodzących z Sitges emigrantów, którzy wzbogacili się w Ameryce. Tuż po powrocie do ojczyzny swoją fortunę demonstrowali budując ogromne budynki. Z tej miejscowości pochodziła między innymi rodzina Bacardi. W Sitges można zwiedzić muzeum tej marki.

Na wznoszącej się nad Sitges górze znajduje się Park Naturalny Garraf, zachwycający śródziemnomorską roślinnością. Miejscowość to jednak przede wszystkim relaks i spokój. Anna i Robert Lewandowscy bez dwóch zdań zamieszkają w raju!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anna Lewandowska | Robert Lewandowski | Hiszpania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy