Reklama

Grażyna Wolszczak wygrała proces. Komu zagrała na nosie?

Grażyna Wolszczak odniosła spektakularny sukces. Po trudnej batalii przed sądem aktorce udało się dowieść swoich racji. Tematem sporu był smog. Co napisała na swoim Instagramie?

Choć spór o czyste powietrze toczy się od lat, a aktywiści i gminne samorządy walczą o poprawę sytuacji, nie brakuje też osób, które składają pozwy indywidualne. Jedną z nich była Grażyna Wolszczak. Aktorka miała dość stagnacji i patrzenia na problem z boku. 

Dlatego swój żal opisywała w mediach społecznościowych, a kiedy to nie przynosiło oczekiwanych rezultatów, postanowiła działać. Oczywiście nie sama. 

Do batalii z wymiarem sprawiedliwości potrzebowała prawników. W styczniu 2019 roku Sąd Rejonowy w Warszawie Śródmieście przyznał rację celebrytce. Zdaniem sądu państwo nie stara się skutecznie zapobiegać problemowi, który ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie oraz narusza dobra osobiste powódki.

Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Energii zostało zobligowane do zapłacenia skromnej kary w wysokości 5 tysięcy złotych na konto jednego z krakowskich stowarzyszeń. Jednak Skarb Państwa złożył apelację i nadał nowy bieg sprawie. Dziś aktorka z podniesioną głową opisuje wygraną.

Reklama

Czy tym tropem pójdą inne gwiazdy show-biznesu? Co uważacie na ten temat? 

Zobacz także:

Co Grażyna Wolszczak powiedziała o współczesnych kobietach?

Grażyna Wolszczak zaliczyła wpadkę 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Wolszczak | smog | czyste powietrze | sąd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy