Reklama

Reklama

Liście z "drzewa długowieczności" robią furorę

Zarówno surowiec zielarski, z którego można przygotować herbatkę, jak i różnego rodzaju suplementy, które mają w składzie tę roślinę, stały się w ostatnich czasach hitem wśród osób dbających o zdrowie i sylwetkę. Jakie jest działanie moringi olejodajnej?

Moringa pochodzi z Indii choć uprawiana jest także w innych rejonach świata. Ze względu na swoje właściwości nazywana jest "drzewem długowieczności", a ze względu na smak korzeni "drzewem chrzanowym". Roślina bogata jest w przeciwutleniacze, mikroelementy (potas, mangan, chrom, bor, to także bardzo bogate źródło żelaza), do tego witaminy  A, C i E i zdrowe kwasy tłuszczowe.

Kompozycja witamin i antyoksydantów sprawie, że to roślina doskonale wpływająca na stan skóry. Ma także działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki minerałom doskonale wpływa na układ kostny, a zawartość błonnika sprawia, że sprzyja zdrowiu układu pokarmowego. Pomaga wyregulować poziom cholesterolu, podnosi też odporność i dodaje energii.

Reklama

Chociaż niemal wszystkie części tego drzewa są wykorzystywane w ziołolecznictwie, kuchni i kosmetyce, najprostszym sposobem na wprowadzenie tej rośliny do swojego menu jest przygotowywanie naparu z liści. Sproszkowane liście można też dodawać do potraw (np. do dipów, koktajli, sałatek, owsianki itp.).

Moringi nie powinny stosować kobiety w ciąży.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy